[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

دانشگاه نقش مؤثری در تبیین دیپلماسی عمومی‌کشور دارد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر این‌که دانشگاه‌ها در تبیین دیپلماسی عمومی ‌و علمی ‌نقش مؤثری دارند اظهار کرد: ایجاد امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی علاوه‌بر قدرت نظامی ‌نیازمند اثرگذاری بر افکار عمومی ‌در سایر کشورها است. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی ‌در جلسه هم‌اندیشی با رؤسا و اعضا هیئت نظارت دانشگاه‌های استان، با اشاره به شرایط کنونی کشور و ایجاد تهدیدها و تحریم‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: دانشگاه نیز در کنار سایر نهادها، دستگاه‌ها و مسئولان رسالت‌ها و وظایفی در جهت گذر از این شرایط بر عهده دارد. 
وی با بیان اینکه بی‌تردید دانشگاه نقش اثر گذاری در دور زدن تحریم‌ها، تولید مواد اولیه و کاهش وابستگی به خارج‌، تقویت مقاومت جامعه‌، ایجاد آرامش در فضای اجتماعی و اقناع افکار عمومی ‌با پاسخ‌های صحیح بر عهده دارد خاطرنشان کرد: تحقق این رسالت در گرو تدوین برنامه مناسب و عمل کردن به آن برنامه در چارچوب مشخص است. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این‌که دانشگاه باید مباحث را به سمت استدلال و منطق پیش ببرد عنوان کرد: دانشجو نیازمند کسب تجربه و آزمون و خطا است و به‌دست آوردن این تجارب در دانشگاه‌ها کمترین آسیب را برای دانشجو و جامعه در‌پی دارد. استاندار فارس با تأکید بر این‌که دانشگاه‌ها در تبیین دیپلماسی عمومی ‌و علمی‌ نقش مؤثری دارند اظهار کرد: ایجاد امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی علاوه‌بر قدرت نظامی ‌نیازمند اثرگذاری بر افکار عمومی ‌در سایر کشورها است. 
دکتر رحیمی ‌بیان کرد: دانشگاه با تبادل دانشجو، تبادل افکار و آرا از طریق برگزاری سمینارهای مشترک و سایر اقدامات در این حوزه می‌تواند افکار عمومی‌ ملت‌ها به ویژه در کشورهایی که نظام حاکم بر آنها با جمهوری اسلامی در تقابل قرار دارد را تحت تأثیر قرار دهد. 
استاندار فارس با اشاره به این‌که انتخابات بهار فعالیت‌های سیاسی است عنوان کرد: انجام فعالیت‌های سیاسی در نفس خود ارزشمند است چرا‌که افراد در  به منافع جمعی و بهبود شرایط عمومی ‌توجه می‌کنند. 
وی با اشاره به این‌که دانشگاه باید در چارچوب قانون زمینه این فعالیت‌ها را فراهم کند یادآور شد: آنچه در دانشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود در نهایت باید به تقارب و نزدیکی آرا و افزایش همدلی بینجامد. 
دکتر رحیمی ‌با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در‌خصوص تقویت برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها تأکید کرد: باید بپذیریم انتقاد و مخالفت با هر عقیده و نظری تکمیل‌کننده آن خواهد بود. 
نماینده عالی دولت در استان فارس در پایان با اشاره به این‌که سال جاری سال گذر از شرایط دشوار است، همدلی، همراهی و هم افزایی را لازمه توفیق در عبور از این شرایط دانست و از همه مسئولان دانشگاه خواست تحقق این امر رادر دستور کار قرار دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی