[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

ساماندهی کودکان خیابانی اولویت بهزیستی باشد ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس وجود ۱۷۰‌نقطه حادثه‌خیز در استان را دلیل موجهی بر ایجاد کمیته خاص نقاط حادثه‌خیز دانست و افزود: بخش اعظمی‌‌از آسیب‌های اجتماعی در اثر سوانح جاده‌ای و تصادفات رانندگی است که علاوه‌بر ایجاد هزینه برای دولت، پیامدهای امنیتی نیز در بر دارد.
به گزارش دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس، مهندس سید احمد احمدی زاده؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی مشترک با کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی که با حضور بتول معلم، مدید کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس و سایر مدیران و کارشناسان مرتبط گفت: باید در حوزه پیش‌بینی و پیشگیری حوادث، ورود و دخالت مثبت و مؤثر داشته باشیم و این امر خطیر باعث عدم هدر رفتن و کاهش اثرات مالی خواهد شد. احمدی زاده افزود: احساس امنیت و امنیت و ثبات پایدار و مطلوب حاصل پیش‌بینی و پیشگیری‌های مؤثر دستگاه‌های امنیتی و انتظامی ‌استان بوده است. وی تحول مثبت در کارکردها را در گرو استمرار و پی‌گیری مناسب دانست و ادامه داد: مناسبتی عمل کردن موضوعات و عدم بررسی موشکافانه و پرداختن تخصصی به امور، اثربخشی مناسب را در بر نداشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ابراز داشت: مهم‌ترین هدف از برگزاری جلسات، خروجی مناسب و پیگیری مصوبات آن و اهتمام ویژه دبیرخانه کارگروه مرتبط است که لازم است در یک زمان مشخص و تعریف شده نسبت به دریافت پاسخ و پی‌گیری مناسب دستگاه‌های مرتبط اقدام لازم را انجام دهند. احمدی‌زاده ضمن اشاره به کاهش 21درصدی سوانح جاده‌ای در سال‌97 و لزوم به حداقل رساندن آن اظهار داشت: نگاه دینی و اعتقادی عمیق داشته باشیم زیرا در این دنیا همه امور به هم پیوسته است و هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، اثر وضعی آن به نسبت اختیارات به خود ما برمی‌گردد. وی استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی کشور برای تمرکز اقدامات انجام گرفته را اقدام مؤثری عنوان کرد و گفت: اولویت اصلی ما انسان‌سازی است و باید برای حوزه پرورشی برنامه عملیاتی تعریف شود، علاوه‌بر جنبه علمی ‌به بعد پرورشی و تربیتی نیر توجه شود. معاون استاندار با بیان این‌که شورای ترافیک، کمیته ایمنی ترافیک و کمیته‌ها و کارگروه‌های متعددی برای ساماندهی مسائل ترافیکی وجود دارد تأکید کرد: باید از موازی کاری اجتناب کنیم و به شکل متمرکز عمل کرده و مشکلات حوزه ترافیک در قالب یک کمیته واحد مورد بررسی قرار گیرد. مهندس احمدی زاده گفت: ساماندهی کودکان خیابانی اولویت کار اداره کل بهزیستی باشد و ضرورت دارد دانش آموزانی که در معرض آسیب‌ها و خطرات اجتماعی هستند، شناسایی شده و با استفاده از ظرفیت مشاورین و روانشناسان مشکلات آنها را کاهش دهیم. وی اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت خیرین و سازمان‌های مردم نهاد نیز در جهت کمک و کاستن از مشکلات کودکان کار و خیابانی که به‌صورت تخصصی می‌توانند وارد میدان شوند، از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، همچنین دانشگاه علوم پزشکی نسبت به ارائه خدمات درمان به این کودکان اقدام کند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در پایان از مدیر کل امور اجتماعی خواست با برگزاری نشست مشترک با مدیرکل اتباع و امور خارجی و با استفاده از ظرفیت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اقدام مناسب در زمینه امور هویتی، بیمه اتباع و سایر مسائل انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی