[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت: درخواست داریم لایحه جامع انتخابات در دستور کار مجلس قرار گیرد، روزنامه شیراز نوین

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: با توجه به غنای کارشناسی که لایحه جامع انتخابات دارد، درخواست داریم این لایحه  در دستور کار مجلس قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت، درباره انتخاب اعضای هیئت رئیسه مجلس گفت: موضوع انتخاب رئیس، نواب و اعضای هیئت رئیسه در مجلس شورای اسلامی در جریان است. چون این موضوع مربوط به مسائل داخلی مجلس است، دولت هیچ دخالتی در این حوزه ندارد و نظر مجلس است که چه‌کسی را به‌عنوان رئیس و نواب و اعضای هیئت رئیسه انتخاب می‌کند.
وی گفت: نمایندگان محترم مجلس هر انتخابی که داشته باشند قطعاً برای دولت و اعضای دولت قابل احترام است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به لایحه جامع انتخابات اظهار داشت: لایحه جامع انتخابات محصول یک کار مفصل کارشناسی بود که با مشارکت کنشگران سیاسی، کارشناسان محترم وزارت کشور و شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.
امیری اضافه کرد: همچنین سیاست‌های انتخاباتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد هم در این لایحه اعمال شد.
وی تأکید کرد: این لایحه در ماه یازدهم سال گذشته با دوفوریت تحویل مجلس شد اما متأسفانه فوریت رأی نیاورد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در همان زمان طرحی در مجلس در زمینه انتخابات مجلس تهیه شده بود، ما خواهش کردیم به این لایحه که خیلی از مشکلاتی که در دوران انتخابات پیش می‌آید را رفع و رجوع کرده توجه کنند و در دستور کار مجلس قرار بگیرد.
امیری در توضیح تفاوت لایحه جامع انتخابات با طرح انتخاباتی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح مجلس مبتنی بر استانی شدن انتخابات بود اما موضوعات دیگری هم داشت، این طرح بعد از این‌که در مجلس طرح شد در شورای محترم نگهبان برگشت خورد.
وی تصریح کرد: طرح مجلس بخش کوچکی از مشکلات انتخابات را پوشش می‌داد اما لایحه جامع همان‌طور که از اسم آن مشخص است همه مسائل قبل و بعد انتخابات را در نظر می‌گیرد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما با توجه به سطح کارشناسی که لایحه جامعه انتخابات دارد درخواست داریم این لایحه در دستور کار قرار گرفته و مورد بررسی قرار گیرد؛ حتماً به نفع کشور خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی