[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رودخانه دروازه قرآن لایروبی شد، روزنامه شیراز نوین

تکاور با اشاره به خسارت ۸۳‌میلیارد تومانی سیل فروردین‌ماه به زیرساخت‌های راه و شهرسازی استان فارس از لایروبی رودخانه دروازه قرآن شیراز خبر داد و گفت: تمام محورهای اصلی و فرعی آسیب‌دیده از سیل بازگشایی‌ شده است.
فیروز تکاور، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح اقدامات این اداره کل در حین و پس از سیل فروردین‌ماه سال جاری پرداخت و گفت: با وقوع سیل بلافاصله در ستادهای مدیریت بحران حاضر شدیم و تلاش خود را برای مدیریت این بحران به‌کار بستیم.
وی با اشاره به اعزام وسایل نقلیه راهداری و نیروهای متخصص به‌منظور لایروبی رودخانه دروازه قرآن گفت: بازدید از مناطق سیل‌زده، اعزام کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی به محله آسیب‌دیده «سعدی» به‌منظور ارزیابی آسیب‌های وارد شده به منازل و تهیه گزارش مطالعات هیدرولوژیکی بزرگراه کنارگذر شمال شرقی شیراز و ارتباط آن با سیل از جمله اقداماتی بود که بلافاصله انجام شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس اظهار کرد: تهیه گزارش سیل محدوده دروزاه قرآن توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی از دیگر اقدامات انجام‌شده در این خصوص بود.
تکاور افزود: پس از سیل نیز هماهنگی لازم با ادارات زیرمجموعه جهت بازدید از راه‌ها، ابنیه فنی، تأسیسات شهری و ساختمان‌های مسکونی و‌... جهت اعلام گزارش خسارت حوادث و انعکاس به ستاد بحران شهرستان صورت گرفت. هماهنگی با پیمانکاران طرف قرارداد اداره کل راه و شهرسازی برای اعزام ماشین‌آلات و تجهیزات به محل وقوع سیلاب و امدادرسانی در سطح استان و شهرستان‌های تابعه صورت پذیرفت. همچنین مکاتبه با پیمانکاران طرف قرارداد این اداره کل در جهت اعزام ماشین‌آلات و تجهیزات به مناطق سیل‌زده استان‌های خوزستان و لرستان و امدادرسانی در این خصوص از دیگر اقداماتی بود که در این ایام صورت گرفت. وی با بیان این‌که گزارش خسارات پس از جمع‌آوری و انجام برآوردها به مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران ارسال شد خاطرنشان کرد: در سیل فروردین‌ماه ۲۶۴‌کیلومتر راه فرعی و اصلی در استان آسیب دید و در مجموع بالغ بر ۸۳‌میلیارد و ۳۰۰‌میلیون تومان به زیرساخت‌های راه و شهرسازی استان آسیب وارد شد. این میزان خسارت مربوط به ابنیه فنی، ساختمان‌های عمومی‌ و دولتی، معابر روستایی راه‌های فرعی و اصلی است.
تکاور با اشاره به این‌که این میزان اعتبار باید از سال جاری تا سال۱۴۰۰ به‌تدریج در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گیرد تا بتوانیم آسیب‌ها را جبران کنیم گفت: به‌این منظور باید در سال جاری ۵۸میلیارد تومان، سال آینده ۱۶‌میلیارد و ۶۰۰‌میلیون تومان و سال ۱۴۰۰‌نیز هشت میلیارد و ۳۰۰‌میلیارد تومان در اختیار این اداره کل قرار گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس در بخش دیگری از این گفت‌وگو به حضور تجهیزات و متخصصان این اداره کل در سایر استان‌ها اشاره و عنوان کرد: ۴۵‌دستگاه ماشین‌آلان سبک و سنگین به همره ۵۰متخصص برای کمک به امدادرسانی در استان خوزستان اعزام کردیم؛ همچنین ۲۵‌دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین به همراه ۴۰‌تن از نیروهای این اداره کل به‌ این منظور به استان لرستان اعزام شدند و به خدمت‌رسانی به هموطنان‌مان در این استان پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی