[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

آغاز اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو از اول تیر ، روزنامه شیراز نوین

رئیس آموزش و پرورش استثنایی فارس گفت: از اول تیر ماه سال جاری بیش از 85‌هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در فارس، در طرح سنجش سلامت شرکت خواهند کرد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ‌آموزش و پرورش فارس، محسن بهشتی‌پور در جلسه هماهنگی طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در استان فارس گفت: اجرای طرح سنجش سلامت برای بیش از 85‌هزار نوآموز بدو ورود به دبستان، از اول تیر ماه سال جاری در 71‌پایگاه سنجش سلامت ثابت و سیار انجام خواهد شد.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی فارس در قالب این طرح، ارزیابی سلامت و غربالگری جسمی‌، حسی و آمادگی تحصیلی نوآموزان‌، شامل بینایی سنجی‌، شنوایی سنجی، بررسی قد و وزن و وضعیت بهداشت دهان و دندان آنها مد نظر است.
وی با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت برای بیش از 16‌هزار پیش دبستانی در سطح استان در سال گذشته گفت: در سال جاری حدود 46‌هزار پیش دبستانی خواهیم داشت که 50‌دصد آنها در قالب این طرح مورد سنجش سلامت قرار خواهند گرفت.
بهشتی پور گفت‌: در سال گذشته در قالب این طرح فراگیر، بیش از 87‌هزار نوآموز بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند که از این تعداد بیش از 75‌هزار نفر آنها مجوز ثبت نام در مدارس عادی را دریافت کرده و نزدیک به 12‌هزار نفر از آنها نیز برای بررسی تخصصی مشکلات احتمالی به پایگاه‌های تخصصی ارجاع شدند.
وی با اشاره به پوشش 100‌درصدی نوآموزان مناطق عشایری در قالب طرح سنجش سلامت در سال گذشته‌ گفت: به منظور پوشش نوآموزان مناطق عشایری‌، پایگاه‌های سیار با مراجعه به محل زندگی عشایر استان، نسبت به اجرای این طرح برای فرزندان عشایر اقدام می‌کنند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی