[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۹
  • دوره جدید

باید ترس حضور جوانان در تمام عرصه‌ها از مدیران دور شود، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت میلاد حضرت امام حضرت امام حسن مجتبی(ع) و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی همایش بزرگ جوانان در بخش سر چهان بوانات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، این همایش شامگاه سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور حیدر علی کامیاب کلانتری مدیرکل ورزش و جوانان فارس، رحیم زارع نماینده مردم شهرستان‌های بوانات، آباده و خرم‌بید در مجلس شورای اسلامی، سید اسلام موسوی معاون توسعه منابع و پشتیبانی، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش، علی رضایی معاون جوانان و امور فرهنگی، محسن پورزارعی فرماندار بوانات، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد طلایی امام جمعه بخش سرچهان، مشاوران مدیرکل در امور عمرانی، رسانه‌ای و شهرستان‌ها، مدیران ستادی اداره کل، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی ‌شهر و روستا، برخی مسئولان محلی سرچهان و بوانات، تنی چند از رؤسا و مسئولان هیئت‌های ورزشی و جوانان پرشور در محل تالار نگین بخش سرچهان، با شکوه خاصی برگزار شد.
این برنامه شاد و متنوع به مناسبت میلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام با همکاری و مشارکت اداره کل ورزش و جوانان، دفتر امام جمعه بخش سرچهان، اداره ورزش و جوانان شهرستان بوانات و برخی تشکل‌های مردمی‌ تدارک دیده شده بود که با برنامه‌هایی نظیر موسیقی محلی و سنتی، آوازخوانی و برنامه‌های طنز همراه بود.
در پایان این مراسم، از جوانان نمونه و برتر که در حوزه‌های مختلف اجتماعی صاحب عنوان شده بودند با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.
حیدرعلی کامیاب طی سخنانی در این مراسم گفت: نه تنها در سیل که هرکجا فرصت به جوانان داده شد، خروجی کار غیر قابل تصور بود.
وی در این همایش که به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شده بود، به توانایی‌های جوانان استان فارس در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: اگر از کارآفرینی سخن بگوییم، جوانان در رده‌های بالای ایجاد اشتغال ایستاده‌اند. اگر از ایجاد کمپین‌های خیرخواهانه صحبت کنیم، باز هم رد پای جوانان در راه‌اندازی و به ثمر رسیدن آن دیده می‌شود.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس، نسل جوان را سرمایه گران‌بهای جامعه دانست و افزود: مگر می‌شود به توسعه و پیشرفت فکر کرد و جوان را از این معادله حذف کرد؟
کامیاب، برگزاری همایش بزرگ جوانان بخش سرچهان که با حضور تعداد کثیری از جوانان این بخش، فرماندار شهرستان بوانات، نماینده مردم آباده، صفاشهر و بوانات در مجلس شورای اسلامی‌، مسئولان نظامی ‌و انتظامی ‌و مدیران ارشد اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد را تنها بخش کوچکی از توانایی جوانان شهرستان بوانات دانست و گفت: باید ترس حضور جوانان در تمام عرصه‌ها از مدیران دور شود.
وی با طرح این سوال که چرا برخی مدیران از حضور جوانان در صف نخست جامعه هراس دارند، به انتصاب بخشداران شهرستان بوانات در دولت یازدهم و دوازهم اشاره کرد و گفت: اینکه امروز میانگین سنی بخشداران برخی از شهرستان‌ها زیر سی سال است، یعنی ما به الگوی موفق مدیریت در دهه اول انقلاب بازگشته‌ایم.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس، حضور جوانان در رده‌های اجرایی را عاملی برای ایجاد اعتماد در جامعه و کم کردن فاصله بین مدیران و لایه‌های مختلف مردم دانست و افزود: سیاست اداره ورزش و جوانان در کنار فراهم‌سازی فرصت برای جوانان، کم کردن فاصله مدیران با مردم است.
کامیاب، اهتمام به برگزاری دیدارهای عمومی ‌مدیران اداره کل ورزش و جوانان با مردم، لزوم برقراری ارتباط در فضای حقیقی و مجازی با جوانان، ورزشکاران و علاقه‌مندان به حوزه‌های جوانان و ورزش و... را از جمله برنامه‌ها و سیاست اداره کل ورزش و جوانان در راستای ایجاد اعتماد عمومی‌ در جامعه عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین پشتوانه کار مدیران در پیشبرد اهداف بزرگ خود، حمایت‌های مردمی ‌و علاقه و محبتی است که مردم به آنها دارند.
وی مردم‌داری و اهمیت دادن به خواست و نظر آحاد مختلف جامعه را سیره نبوی و علوی دانست و گفت: گرچه با رسوخ مدرنیته در تمام عرصه‌های جامعه، خلأ این اصل بیش از پیش در جامعه احساس می‌شود، اما باید با احیای سنت‌های حسنه اجتماعی الگوی ناب مدیریتی را برای جوانان به نمایش گذاشت.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه مردم و جوانان باید به راحتی بتوانند حرف‌های خود را به گوش مدیران و مسئولان برسانند، افزود: امروز در اتاق هیچ مدیر و کارشناسی در اداره کل ورزش و جوانان به روی مراجعه کنندگان بسته نیست. از این رو امیدواریم جوانان نیز با الگوبرداری از این‌گونه رفتار‌ها که ریشه در الگوی مدیریت اسلامی ‌دارد، بتوانند در زمان مسئولیت خود اصل مردم‌داری را در عمل به اجرا برسانند.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش، به توسعه فضای‌های ورزشی در شهرستان بوانات اشاره کرد و گفت: این توسعه غیر قابل قیاس با دهه قبل با همکاری نماینده مردم در مجلس و دولت میسر شده است.
گفتنی است در این همایش که با اجرای برنامه‌های مختلف گروه‌های هنری همراه بود، از تعدادی از جوانان برتر بخش سرچهان که در حوزه‌های مختلف حائز رتبه‌های برتر شده بودند، تجلیل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی