[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

سومین جشنواره مد و لباس فجر فارس برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد که در راستای حمات از طراحان مد و لباس و با نگاه به نوع سبک زندگی، سومین جشنواره مد و لباس فجر استان در هفته عفاف و حجاب برگزار می‌شود‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی چهارشنبه یکم خرداد در جلسه هماهنگی سومین جشنواره مد و لباس فجر فارس که در هفته عفاف و حجاب برگزار می‌‎شود گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با راه‌اندازی بخش مد و لباس و برگزاری جشنواره‌هایی در این زمینه به دنبال آن است تا با ساماندهی مد و لباس، ضمن حمات از طراحان و هنرمندان این هنر، زمینه شکوفایی و رونق آن را در جهت سبک زندگی ایرانی و اسلامی فراهم کند‌. 
وی افزود: استان فارس که خواستگاه تمدنی فرهنگ و هنر ایران زمین به‌شمار می‌آید، دارای تنوع فرهنگی متفاوتی است که همین امر زمینه‌ساز پوشش‌های متفاوت و متنوعی درفارس شده و این خود نشان می‌دهد که فارس باید در این زمینه پیشرو، جریان‌ساز و سرآمد باشد‌. 
دبیر سومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس خاطرنشان کرد: در راستای حمات از طراحان مد و لباس و با نگاه به نوع سبک زندگی، سومین جشنواره مد و لباس فجر فارس به همت مؤسسه مد و لباس نگاه نو، به مدیرت مهسا حاجی میرصادقی در هفته عفاف و حجاب، برگزار خواهد شد‌. سهرابی عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این جشنواره با جشنواره‌های پیشین از رشد کیفی بیشتر و بهتری برخوردار است و تلاش خواهیم کرد تا با برگزاری موفق این جشنواره، سال آتی بتوانیم جشنواره را به‌شکل منطقه‌ای یا کشوری برگزار کنیم‌. 
وی ابراز امیداوری کرد که بتوان در این امر به‌گونه‌‌ای وارد شویم تا به‌عنوان الگویی در برگزاری جشنواره‌ها به‌ویژه مد و لباس ایرانی و اسلامی در کشور ظاهر شوم‌. 
دبیر شورای فرهنگ عمومی ‌استان فارس گفت: فراخوان این جشنواره به‌زودی منتشر خواهد شد و علاقمندان می‌توانند در بازه زمانی اعلام شده در فراخوان، ثبت‌نام کنند‌. 
مهدی رنجبر، معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این نشست گفت: در حاشیه این جشنواره برنامه‌های جانبی همچون کارگاه‌های طراحی و دوخت لباس و بررسی تخصصی آثار از دیدگاه تندرستی و سلامت، زباشناسی و هنر پرداخته 
خواهد شد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی