[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بن‌علوی وساطت مسقط میان تهران و واشنگتن را نه تکذیب و نه تأیید کرد، روزنامه شیراز نوین

وزیر خارجه عمان با اشاره به این‌که کشورش برای کاهش تنش میان آمریکا و ایران تلاش می‌کند، وساطت مسقط میان تهران و واشنگتن را نه تکذیب و نه تأیید کرد.
به گزارش ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرد که یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان در گفت‌وگو با نشریه المجله گفته است: ما برای کاهش تنش میان آمریکا و ایران تلاش می‌کنیم زیرا اگر جنگی رخ دهد به‌تمام دنیا آسیب می‌رساند.
وی افزود: دو طرف ایرانی و آمریکایی خطر وقوع جنگ را خیلی بیشتر درک می‌کنند. براساس گزارش این روزنامه بن علوی میانجیگری مسقط میان تهران و واشنگتن را نه تأیید و نه تکذیب کرده است اما گفته است که این کشور با کمک طرف‌های دیگر برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا تلاش می‌کند و تماس‌های زیادی در این رابطه وجود دارد. وزیر خارجه عمان همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا برای ممانعت از وقوع جنگ تلاش کند.
به گزارش ایسنا، یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان بعدازظهر دوشنبه گذشته وارد تهران شد و با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در‌خصوص روابط دو جانبه و مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
یوسف بن علوی پس از سفرش به تهران در مصاحبه‌ای با بی بی سی عربی با بیان این‌که آن‌طور که فکر می‌کنید ما نقش میانجی بین کشور ایران و آمریکا نداریم اظهار کرد: ما از وضعیت فعلی به شدت نگران هستیم و فکر می‌کنیم که با کمک دیگران می‌توانیم تنش فعلی در منطقه را مهار کنیم. در عین حال فکر می‌کنیم دو طرف یعنی ایرانی‌ها و آمریکایی‌ها هر دوی آنها با دوستانشان متوجه شده‌اند که تنش فعلی ممکن است به فاجعه منجر شود و البته شاید هم به توافق ختم شود. همه می‌دانند که اگر اوضاع بدتر شود بقیه دنیا نیز ضرر می‌کنند و ابعاد آن قابل اندازه‌گیری نیست. یک جرقه در این ارتباط کافی است.
بن علوی خاطرنشان کرد: ایران و آمریکا هر دو از نظر نظامی ‌و فرماندهی این توان را دارند که مانع این وضعیت شوند. در ۴۰‌سال اخیر این را نشان داده‌اند. در خلیج فارس هم نیروی دریایی ایران و هم آمریکا خیلی خوب و کامل تثبیت شده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی