[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

امکان ایجاد ۳۰‌هزار شغل باوجود شرایط اقتصادی، در فارس وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز تأکید کرد که در همین اوضاع فعلی اقتصادی می‌توان بیش از 30‌هزار شغل در استان فارس ایجاد کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه سوم خرداد شیراز با اشاره به قرار داشتن در سال رونق تولید و لزوم ایجاد اشتغال در این سال، خاطرنشان کرد که طی جلسات زیادی که با مسئولان متولی برگزار شده با یک حساب ساده سر دستی متوجه خواهیم شد که در همین اوضاع فعلی اقتصادی در استان بیش از سی‌هزار شغل می‌توان ایجاد کرد و اگر نشد ضعف مدیریتی است‌. امام جمعه شیراز گفت: وضعیت معیشت مردم بیش از حد طبیعی شور شده که ناشی از ضعف مدیریت است گفت: ضعف مدیریت در موضوع معیشت مردم معضلاتی ایجاد کرده است‌. 
وی با بیان اینکه فاصله‌ای بین ارز اعلامی ‌با ارز نیمایی وجود دارد افزود: جا‌به‌جایی که در تصمیم‌گیری‌های دولت رخ می‌دهد مبالغ زیادی پول به وجود می‌آید که در فضای امروز باید صرف رسیدگی به اقشار‌کم درآمد شود‌.
امام جمعه شیراز خواستار ثبات در تصمیم گیری‌های مالی، مقررات و چارچوب‌‌های اقتصادی شد و بیان کرد: در فضای فعلی، استکبار جهانی فضایی را برای ما ایجاد کرده که نه یک آرایش جنگی نظامی ‌بلکه آرایشی اقتصادی، روانی و رسانه‌ای است و به نوعی می‌خواهد مقاومت مردم را در هم بشکند‌. نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: آنها خیال پوچی کردند، خیالی که در فتح خرمشهر و جنگ هشت ساله دیدند که در انجام آن ناتوان هستند. 
امام جمعه شیراز با یادآوری این نکته که دشمن از در ایمان و باور مردم وارد شده است، معطوف کردن توجه مردم به کشف حجاب و سگ گردانی از سوی رسانه‌های دشمن را نظانه‌هایی از جنگ دشمنان علیه باور و اعتقادات مردم ایران دانست و گفت: بازی کردن در زمین دشمن مشکلی را پیش می‌آورد که خودشان و حامیانشان هم نمی‌توانند آن را جمع کنند‌.
آیت‌الله دژکام همچنین ضمن گرامیداشت حماسه آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد‌٦١ نیز بیان کرد: این روز یادآور حماسه بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ ٤٥کشور با هم متحد شدند تا خرمشهر را از تصرف ایران بیرون بیاورند اما جوانان و زنان ما ایستادند و با کمال قدرت این شهر را از دشمنان پس گرفتند و ثابت کردند که مردم ما پیروان حیدر کرار هستند‌.
وی حماسه آزسازی خرمشهر را نشان از سرشت پاک ایرانیان مسلمان دانست که به تاسی از امام علی، دوستدار خداوند و پیامبر(ص) هستند‌.
نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: امروز زیر پرچم امام علی(ع) نیروهای مسلح از سپاه و ارتش و بسیح و نیروی انتظامی با هم متحد و مشت فولادینی شده‌اند که هر دشمنی بخواهد گوشه‌ای از این خاک را بگیرد به خاک کوبیده و نابود خواهند شد‌. امام جمعه شیراز همچنین در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به قرارداشتن در آستانه شب‌های قدر، به بیان ویژگی‌های این شب‌ها پرداخت و گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید «ما قرآن را در شبی مبارک و با برکت نازل کردیم»؛ شبی که در دهه آخر ماه رمضان قرار داد اما اینکه کدامیک از روزهای ١٩، ٢١ یا ٢٣ ماه رمضان است، مشخص نیست‌. 
وی بر لزوم توجه بیشتر به اعمال نیک در شب‌های قدر، نظیر اقامه نماز، به‌جا آوردن نمازهای قضا و مستحب و توجه به مستمندان و پرداخت زکات و‌... را در این شب‌ها تأکید کرد. آیت‌الله دژکام عنوان کرد: متأسفانه امروز فضای تبلیغاتی دنیا به‌گونه‌ای است که حتی اگر وارد قبرستان هم شویم باز هم ممکن است به مرگ فکر نکنیم، در‌حالی‌که مرگ یک واقعیت است و نمی‌توان از آن فرار کرد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی