[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۰
  • دوره جدید

حسین کیهانی دوپینگی نیست، روزنامه شیراز نوین

خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شده ملی‌پوش دوی 3هزار متر ایران به خاطر دوپینگ احتمالاً 4سال محروم خواهد شد، اما فدراسیون می‌گوید فعلاً چیزی قطعی نیست. به گزارش ورزش سه، حسین کیهانی، ملی‌پوش دوی 3هزار متر با مانع ایران که سال گذشته در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا به مدال طلا دست یافت و نامی ‌برای خودش دست و پا کرد، امسال در رقابت‌های قهرمانی آسیا 2019 به میزبانی دوحه نتوانست موفقیت خود را تکرار کند.
در حالی که طی روزهای گذشته رئیس کمیته ملی المپیک از این دونده ایرانی به خاطر رکوردشکنی در جاکارتا و جهت روحیه دادن به او برای کسب سهمیه المپیک تقدیر و پاداشی را به او اهدا کرد، امروز خبر شوکه کننده‌ای درباره این دونده به گوش رسید.
آسوشیتدپرس اعلام کرد که فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی کیهانی دونده ایرانی را به خاطر مثبت شدن تست دوپینگ با محرومیت 4ساله مواجه ساخته است که این ورزشکار تقاضای فرجام‌خواهی کرده است.
به نوشته این سایت، کیهانی از ماده ممنوعه اپو استفاده کرده و به همین خاطر دوپینگ او قطعی اعلام شده است.
دقایقی پس از انتشار خبر مثبت اعلام شدن تست دوپینگ حسین کیهانی، این مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی بود که توضیحاتی را ارائه کرد: «نامه‌ای شب گذشته از فدراسیون جهانی دوومیدانی IAAF به دست ما رسید که بابت نمونه حسین کیهانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در قطر توضیحاتی را خواسته‌اند. تأکید می‌کنم این توضیح در خصوص نمونه دوپینگ حسین کیهانی در قهرمانی آسیا 2019 در قطر بوده است و تمامی ‌تست‌های حسین کیهانی در مسابقات گذشته از جمله بازی‌های آسیایی 2018 منفی بوده است.»
 وی در ادامه افزود: «حسین کیهانی تمامی ‌تمرینات خود را در ارتفاع 2400متری انجام داده و تمرین در آن ارتفاع با ترشح بیشتر یک ماده در بدن همراه می‌شود که این موضوع ایجاد شائبه کرده است. ما با تمام قدرت به این مسئله پاسخ خواهیم داد. در اروپا تمرین در این ارتفاع و این مورد متداول نیست و فدراسیون قطعاً در این رابطه توضیحاتی را ارائه می‌کند.»
رئیس فدراسیون دوومیدانی در پایان گفت: «با این وجود، فدراسیون و کمیته پزشکی به دنبال شفافیت حداکثری و حمایت قهرمان 3هزار با مانع ایران است. فدراسیون دوومیدانی ایران بعد از جلسه با حسین کیهانی، تمامی‌ اسناد و توضیحات را به فدراسیون جهانی ارسال خواهد کرد و در انتظار پاسخ خواهد ماند. این قول را می‌دهم که این موضوع با شفافیت تمام به اطلاع مردم و دوستداران ورزش برسد.»
پس با این وضعیت مشخص شد مورد مطرح شده اول از همه برخلاف ادعای برخی رسانه‌ها مربوط به بازی‌های آسیایی 2018 نبوده که کیهانی در آن مدال طلا کسب کرده است. در ضمن، فدراسیون دوپینگ دونده ایرانی را تأیید نکرده و معتقد است باید مستندات خود را در دفاع از حسین کیهانی ارائه دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی