[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

با آغوش باز از کشورهای دنیا برای رقابت در شیرازاستقبال می‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان فارس گفت: روند رو به رشد در این رشته ورزشی مفرح و پرمخاطب همچنان ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، محمدعلی فرهنگ‌مهر در تشریح برنامه هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام در سال 98 با بیان اینکه روند رشد و ارتقای ورزشکاران در این رشته ورزشی همچنان ادامه دارد، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی‌ گفت: با توجه به حضور کم‌نظیر جوانان در باشگاه‌های ورزشی مرتبط با این هیئت، برنامه خود را در چندین حوزه تدوین کرده و برحسب محورهای مختلف اهدافمان را دنبال می‌کنیم.
وی افزود: بحث آموزش با محوریت ارتقای سطح کیفی، نظارت و بازرسی با هدف ایجاد سلامتی بر باشگاه‌ها، همگانی کردن این ورزش در بین افراد جامعه با سنین متفاوت و همچنین توجه ویژه به حوزه قهرمانی جهت رسیدن به بهترین عنوان‌های کشوری آسیایی و جهانی، از مهم‌ترین کارهای ما در سال جاری است.
رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام، درباره شرایط هیئت نسبت به میزبانی رقابت‌های مختلف گفت: در سال گذشته مسابقات زیادی را در استان فارس میزبانی کردیم که برای شرکت کنندگان راضی کننده و قابل قبول بود و با توجه به زیرساخت‌های موجود در شیراز، اکثر ورزشکاران و قهرمانان موافق برگزاری مسابقات در شیراز هستند. به همین خاطر چندین پیشنهاد میزبانی برای رقابت‌های مختلف را به صورت مکتوب به فدراسیون اعلام کرده‌ایم و منتظر موافقت این مرجع بالاتر هستیم.
محمدعلی فرهنگ‌مهر در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر توانایی هیئت در پذیرش میزبانی‌های بین‌المللی در استان گفت: از لحاظ نیروی انسانی به طور حتم می‌توانیم کارنامه درخشانی در گرفتن میزبانی بازی‌های جهانی داشته باشیم؛ ولی از لحاظ زیرساخت هنوز آمادگی کافی در این رشته نداریم. امیدوارم با کار جهادی که مدیرکل ورزش و جوانان و سایر مسئولان ارشد استان در تکمیل ورزشگاه 6000نفری شیراز انجام می‌دهند، ان‌شاءالله با آغوش باز از کشورهای دنیا جهت رقابت در کلان‌شهر شیراز استقبال می‌کنیم.
رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام فارس با بیان اینکه شعار ما ورزش برای همه افراد جامعه است، درباره برنامه راهبردی این هیئت در کاهش آسیب‌های اجتماعی این رشته ورزشی گفت: مخاطبان و هواداران این ورزش در دنیا در سطح قابل چشمگیری هستند و از نظر من بعد از فوتبال، بدن‌سازی و پرورش اندام که شاخه‌های متنوعی دارد، بیشترین علاقه‌مند را دارا است. به همین دلیل جوانانی که وارد باشگاه‌های بدن‌سازی می‌شوند، تفکرات متفاوتی دارند.
وی در ادامه توضیح داد: برخی با نگاه ورزشی و قهرمانی این ورزش را انتخاب می‌کنند و کسانی هم هستند که صرفاً جهت خودنمایی و زیبا کردن بدن خود، دستگاه‌های بدن‌سازی را دردست می‌گیرند که این موضوع می‌تواند با توجه به سوءاستفاده برخی کارچاق‌کن‌ها خطرات زیادی برای بچه‌های مردم که امانت ما هستند، داشته باشد.
فرهنگ‌مهر تصریح کرد: با در نظر گرفتن دو برنامه راهبردی که ابتدا مضرات مکمل‌های غیرضروری و عواقب خطرناک آنها را با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سمینارها و دوره مربیگری به جامعه مخاطبان منتقل کرده تا سطح آگاهی مردم افزایش یابد و در بحث نظارتی، بیشترین هزینه و انرژی را متقبل می‌شویم، به طوری که از 18فروردین امسال تاکنون، بیش از 100باشگاه بدن‌سازی را بازرسی کرده و در صورت مشاهده تخلفات سهوی با تذکر تعهد همراه بوده‌اند؛ ولی باشگاه‌هایی که از مسیر اصلی خود خارج می‌شوند و تخلفات گسترده‌ای دارند، به بخش بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان معرفی می‌شوند و ما در کمک به سلامت جامعه بسیار جدی عمل می‌کنیم.
رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام فارس در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اشاره به استعدادیابی داشت و خاطرنشان کرد: با تشکیل یک کمیته از بهترین مربیان، برای چهار سال آینده برنامه خوبی داریم و با هماهنگی آموزش و پرورش، افراد مستعد را در مقطع متوسطه معرفی کرده و با آموزش‌های لازم ان‌شاءالله بتوانیم توسعه خوبی در بحث قهرمان‌پروری این رشته ورزشی در استان داشته باشیم.
وی پتانسیل ورزشکاران فارس را در سطح جهانی دانست و گفت: هرکدام از قهرمانان استان که عضو تیم ملی شدند درخشش خیره کننده‌ای در مسابقات جهانی داشتند. در سال گذشته با کسب سه طلا در آسیا و یک مدال طلا در رقابت‌های جهانی اسپانیا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتیم و امیدوارم این تلاش‌ها کماکان ادامه داشته باشد.
محمدعلی فرهنگ‌مهر با بیان اینکه جای خالی این رشته در المپیک احساس می‌شود، تصریح کرد: مچ‌اندازی، پاورلیفتینگ، قوی‌ترین مردان و فیگور می‌توانند در المپیک‌های آینده این تورنمنت را جذاب‌تر کنند و چنانچه این اتفاق رخ دهد، قهرمانان فارس در قله این رویداد جهانی خواهند بود.
وی در پایان ضمن تشکر از مدیرکل و معاونان اداره کل ورزش و جوانان، از آمادگی و همکاری این هیئت با همه رشته‌های ورزشی استان سخن گفت و خاطرنشان کرد: از جامعه ورزشی بدن‌سازی و پرورش اندام انتظار داریم در همه رویدادهای فرهنگی و آموزشی حضور پررنگی داشته باشند و در سلامتی باشگاه‌ها باید مراقبت‌های بیشتری داشته باشیم تا والدین با خیال راحت، به حضور فرزاندشان در این اماکن رضایت دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی