[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۰
  • دوره جدید

ظرفیت‌های معدنی فارس فصل جدیدی در روابط دو کشوراست، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه فارس در زمینه صنایع معدنی و ظرفیت معادن از توانمندی ویژه‌ای برخوردار است عنوان کرد: وجود منابع معدنی غنی در استان و تجربه اوکراین در زمینه صنایع معدنی می تواند فصلی جدید در همکاری‌های دو کشور آغاز کند.
‌به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با سرگئی بوردیلیاک سفیر کشور اوکراین در ایران به توانمندی‌های بی‌شمار استان فارس اشاره کرد و این ظرفیت‌ها را زمینه‌ای مناسب برای توسعه تبادلات دو کشور دانست. 
 دکتر رحیمی با بیان اینکه تبادلات و موافقت نامه‌ها بین استان فارس و کشور اوکراین باید در چارچوب توافقات ملی صورت گیرد افزود: تصمیمات کمیسیون‌هایی که بین دو کشور تشکیل شده باید به سمت اجرایی شدن پیش برود و تنها روی کاغذها باقی نماند. 
 استاندار فارس با بیان اینکه از معذوریت‌ها و محدودیت‌هایی که در تبادلات اقتصادی با کشورهای دوست و همسایه ایجاد شده است آگاهیم بر لزوم تدوین راهکارهایی مناسب برای ایجاد ارتباط بیشتر تأکید کرد و در ادامه گفت: با توجه به اینکه  محدودیت‌های بین‌المللی در صنعت گردشگری کمتر وجود دارد این زمینه را از بهترین بخش‌هایی دانست که می‌توان در روابط دو کشور بر آن متمرکز شد. استاندار فارس همچنین به ظرفیت‌های متنوع و گسترده فارس در حوزه گردشگری از جمله، گردشگری تاریخی، اکوتوریسم، توریسم درمانی و... اشاره کرد و گفت: استان فارس پذیرای گردشگران کشور اوکراین است. 
‌نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به مشکلاتی که ممکن است در زمینه صدور ویزا و روادید برای گردشگران ایجاد شود، ابراز امیدواری کرد همان‌گونه که جمهوری اسلامی ایران در گردشگری میان دو کشور آماده تسهیل این امر است، کشور اوکراین نیز سفر شهروندان ایرانی به این کشور را تسهیل کند. 
دکتر رحیمی همچنین با بیان اینکه استان فارس در زمینه صنایع معدنی و معدن از توانمندی ویژه‌ای برخوردار است عنوان کرد: وجود منابع معدنی غنی در استان و تجربه اوکراین در زمینه صنایع معدنی می‌تواند فصلی جدید در همکاری‌های دو کشور آغاز کند. 
وی به ظرفیت‌های کشاورزی استان فارس نیز اشاره و خاطر‌نشان کرد: استان فارس و کشور اوکراین می‌توانند در زمینه تبادلات علمی و صادرات و واردات محصولات کشاورزی نیز باب همکاری را بگشایند.
 استاندار فارس تأکید کرد: ایران همکار اقتصادی و شریک قابل اعتمادی برای کشور اوکراین خواهد بود. دکتر رحیمی همچنین از وجود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز در استان فارس سخن گفت و در ادامه یادآور شد: اوکراین در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی و قطار شهری نیز می‌تواند تأمین‌کننده نیازمندی‌های استان باشد. 
در این دیدار سرگئی بوردیلیاک، سفیر اوکراین در جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تأکید بر توسعه روابط دو کشور به ظرفیت‌های استان فارس اشاره کرد و افزود‌: توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای و گسترش روابط در چارچوب اتاق‌های بازرگانی و استانداری‌ها مناسبت‌ترین روش برای توسعه روابط دو کشور در شرایط کنونی است. وی همچنین از آمادگی اوکراین برای خواهرخواندگی شهر لویو در این کشور با شیراز خبر داد و از استاندار فارس خواست در آینده نزدیک به کشور اوکراین و شهر لویو سفر کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی