[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۹
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: افزایش آمار سرطان ناشی از سرعت تشخیص این بیماری در کشور است، روزنامه شیراز نوین

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزایش آمار مبتلایان به سرطان در کشور را ناشی از سرعت تشخیص این بیماری با استفاده از تجهیزات روز در کشور دانست اما با ابراز نگرانی از تأمین هزینه‌های درمان این بخش گفت: امیدواریم بتوانیم در این رابطه تحریم‌ها را دور بزنیم.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت‌، در مورد انتشار خبری از سوی رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی مبنی بر اینکه در سال گذشته 60‌هزار نفر در اثر سرطان جان خود را از دست دادند و تعداد 120‌هزار نفر به جمعیت سرطانی‌ها اضافه شد و این در‌حالی‌است که ورود داروهای مونوکلونال آنتی بادی متوقف شده و بیمه‌ها نیز هزینه‌های درمانی ایمونوتراپی که بسیار گرانقیمت بوده را تأمین نمی‌کنند گفت: این درست است که آمار مبتلایان به سرطان در ایران افزایش یافته است، اما نمی‌توان در مقایسه با آمار جهانی از آن تحت عنوان سونامی‌ یاد کرد، بنابراین مردم نباید در این مورد نگران باشند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رشد آمارها بیانگر تسهیل روند تشخیص بیماری سرطان با استفاده از تجهیزات روز است، همچنین غربالگری که برای تعدادی از انواع سرطان‌ها انجام می‌شود، همچون سرطان سینه از طریق سونوگرافی و ماموگرافی و سرطان گوارش به تشخیص بیماری سرطان کمک کرده است.
وی در مورد درمان بیماری سرطان تصریح کرد: درمان سرطان در قالب مجموعه‌ای از جراحی، شیمی‌ درمانی و پرتو درمانی صورت می‌گیرد که در زمینه جراحی و پرتودرمانی با مشکلی مواجه نیستیم، در مورد شیمی‌درمانی نیز به این صورت است که توسط ﻣﻨﻮﻛﻠﻮﻧــﺎل آنتی بادی یا با هدف قرار دادن هورمون‌ها، سیستم ایمنی یا سلول سرطانی صورت می‌گیرد، همچنین درمان سرطان از طریق یُد رادیو اکتیو بوده به‌خصوص در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای مطرح می‌شود که در درمان بیماری تیروئید و پاراتیروئید هم نقش درمان و هم تشخیص را دارد.
جمالی نوبندگانی یادآورشد: این احتمال وجود دارد که در درمان این داروها با کمبودهایی مواجه شویم، هر چند وزیر بهداشت و درمان در مورد سیستم ایمنی و شیمی‌درمانی تخصص و تبحر دارد، بنابراین توجه ویژه‌ای به این حوزه دارد، ضمن اینکه امیدواریم در این حوزه بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم. وی اظهار کرد: بی‌تردید هزینه‌های درمان بیماری سرطان بالا بوده و در برخی مواقع ده‌ها میلیون تومان برای یک یا دو جلسه درمان آنها هزینه می‌شود که امری نگران‌کننده است، ضمن اینکه بیمه‌ها که در شرایط کنونی با مشکلات مالی مواجه هستند قادر به تأمین هزینه‌های درمانی این بخش نیستند. این نماینده مردم در مجلس دهم تأکید کرد: اقدامی‌که در این شرایط می‌توان انجام داد، این است که بر اساس تأیید پزشک متخصص، هزینه‌های درمان بیمارانی که واقعاً نیازمند هستند، توسط بیمه‌ها تأمین شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی