[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

استاندار فارس: تحقق شعار سال در گرو جذب سرمایه‌گذاری است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: قطعاً تحقق این شعار در گروه جذب سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، عنایت الله رحیمی شامگاه یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه معدن فارس در شیراز افزود: بر همین اساس، فراهم کردن زمینه تحقق شعار سال و همچنین حرکت در جهت عمل به بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار گرفت تا در کنار آن زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی در استان ایجاد شود.
وی ادامه داد: برای سرمایه‌گذاری می‌بایست ضمن توجه به فاکتورهایی که در در بیانیه گام دوم انقلاب به آنها اشاره شده، به سمت دانش‌بنیان بودن با رویکرد صادرات، ایجاد ارزش افزوده و توجه به مزیت‌های نسبی استان حرکت کنیم.
او اظهار داشت: یکی از الزاماتی که در استان باید به آن توجه شود تنوع بخشیدن به تولید و کاستن از اتکای افتصادی به بخش‌هایی مانند کشاورزی که محدودیت آب داریم است. استاندار فارس افزود: یکی از اولویت‌های ما معدن و صنایع معدنی است که می‌تواند در افزایش صادرات، ارزش‌افزوده و کاهش اتکا کشور و استان به درآمد نفتی مؤثر باشد.
رحیمی ادامه داد: در بحث تأمین معیشت، رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان راهکارهایی مد نظر قرار گرفت و سعی کردیم که در همین چارچوب گام‌هایی برداریم که از جمله این راهکارها می‌توان به حفظ بنگاه‌های تولیدی موجود و توسعه آنها، کمک به فعالیت کامل بنگاه‌های نیمه‌فعال و احیای بنگاه‌های تعطیل شده یا تملک شده توسط بانک‌ها و همچنین احداث و تأسیس بنگاه‌های جدید اشاره کرد.
استاندار فارس، وجود معادن سنگ‌های تزئینی و خاک نسوز را از جمله مزیت‌های این استان برشمرد و گفت: برای اینکه بتوانیم از این مزیت‌ها استفاده کنیم ابتدا باید بحث اکتشاف معادن را دنبال کنیم و سپس زمینه تأسیس صنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی فراهم شود.
وی اظهار داشت: منافع فعالیت‌های صنعتی و معدنی باید به مردم همجوار آن معادن نیز برسد و اگر چنین نیست باید به این سمت حرکت کنیم.
او اضافه کرد: اگر منافع چنین فعالیت‌هایی را به جوامع همجوار آنها بدهیم و آنها در در آن منافع شریک کنیم، شاهد موانع و مقاومت‌هایی که بعضاً در بحث بهره‌برداری از معادن با آنها مواجه هستیم نخواهیم بود.
وی، فعالیت‌های مجموعه ایمیدرو در استان را خوب توصیف کرد و گفت: تقاضای ما از این مجموعه، تسریع در تکمیل طرح‌هایی مانند طرح توسعه فولاد غدیر نی‌ریز، طرح مجتمع آلومینیوم جنوب و طرح صنعتی و معدنی گهر فرزانگان خرامه است.
استاندار فارس گفت: همچنین انتظار داریم که تلاش و تدبیر شود تا فعالیت‌های صنعتی به ویژه در زمینه صنایع معدنی در این استان گسترش یابد و در این مسیر هرگونه همکاری و مساعدت که نیاز باشد خواهیم داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی