[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

مدیر کل بنیاد مسکن فارس: محرومیت‌زدایی بدون همراهی خیرین میسر نیست، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن فارس گفت: فعالیت‌های عمرانی روستایی و محرومیت‌زدایی‌، ایجاد سرپناه برای خانوارهای نیازمند و توسعه مسکن شهری در مناطق کم برخوردار بدون همراهی خیرین میسر نیست.
 به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، مهندس زمانی در نشست مجمع عمومی خیرین مسکن‌ساز فارس که با حضور اعضای مجمع و میهمانان مجامع خیریه دیگر برگزار شد افزود: استان فارس در زمینه توسعه خدمات با هم افزایی خیرین و نیکوکاران سابقه درخشانی دارد و در برهه‌های مختلف این جایگاه خود را تثبیت کرده است.
 مهندس زمانی همچنی با ارائه گزارشی از اجرای طرح‌های توسعه و محرومیت‌زدایی دراستان فارس گفت: جمعیت روستایی فارس 1.4‌میلیون نفر برآورد شده که 30‌درصد جمعیت فارس را تشکیل می‌دهد.
وی ادامه داد‌: 30‌درصد جمعیت روستایی فارس در مقایسه با 26‌درصد جمعیت روستایی کشور نشانگر 4‌درصد جمعیت بیشتراست. زمانی با بیان اینکه برای دریافت کمک معیشتی با سقف ١٥‌میلیون تومان آسیب‌دیدگان از سیل به بانک‌ها معرفی شده‌اند گفت: خسارت ناشی از آسیب به معابر روستایی در فارس ١٢.٣‌میلیارد تومان اعلام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس تأکید کرد که ایجاد همدلی، وفاق و کمک به رفع مشکل اولویت فعلی این اداره‌کل در رسیدگی به مسائل سیل‌زدگان است‌.
زمانی همچنین یادآور شد که بنیاد مسکن فارس علاوه‌بر اینکه خدماتی به سیل‌زدگان استان ارائه می‌کند، کمک‌های زیادی هم به استان‌های سیل زده کشور دارد از جمله اعزام ٢١خودرو و ماشین‌آلات سنگین به خوزستان را انجام داده است‌.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن استان فار س کار ارزیابی 2500واحد آسیب‌دیده از سیل در خوزستان را انجام داد گفت: 780‌واحد در شهرستان شوشتر به صورت احداثی و 1500‌واحد تعمیری دراین شهرستان شناسایی شده‌، 420فقره وام معیشتی نیز به متقاضیان به ویژه در بخش شعیبیه این شهرستان پرداخت شده است.
مهندس زمانی ادامه داد‌: تا اواخر مرداد و شهریور کار واحد‌های تعمیری دراین شهرستان به اتمام می‌رسد و تا آخر سال هم 780واحد سهم فارس در بازسازی‌ها تحویل می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی