[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

کنترل فشار خون ۳۰ساله‌ها در ۱۱۲ پایگاه غربالگری ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت و دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از پیش بینی ۱۱۲ پایگاه موقت غربالگری به صورت سیار و ثابت برای ارایه خدمات غربالگری در محل‌های پرتردد شهرستان خبر داد و گفت: با حضور ۶۷۲‌نیروی آموزش دیده، فشار خون مراجعه کنندگان پس از اندازه گیری، در وب سایت ویژه بسیج ملی کنترل فشارخون ثبت می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: همگام با اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، از هفدهم خرداد تا پانزدهم تیر سال جاری غربالگری فشارخون تمامی ‌افراد بالای ۳۰‌سال در خانه‌های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه‌های سلامت و پایگاه‌های پزشک خانواده اندازه‌گیری می‌شود.
او ادامه داد: پزشکان خانواده و مراقبان سلامت و بهورزان باید تمامی ‌جمعیت تحت پوشش خود را فراخوان مجدد کرده و فشار خون آنها را در طی مدت بسیج ملی فشارخون اندازه‌گیری و در سامانه «سیب» ثبت کنند.
معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: کارشناسان حاضر در پایگاه‌های غربالگری اندازه‌گیری فشارخون در تمامی‌بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و کلینیک‌های تخصصی در تاریخ اجرای این بسیج ملی، فشار خون تمام افراد مراجعه کننده را اندازه‌گیری و در وب سایت ویژه بسیج ملی کنترل فشار خون ثبت می‌کنند. دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در دانشگاه بیان کرد: تمامی‌ مراحل اجرایی طرح به صورت الکترونیک است و تجهیزات و شاخص‌های موردنیاز پیش‌بینی شده است. دکتر همتی یادآور شد: همه دستگاه‌های اجرایی، ادارات و سازمان‌ها برای همکاری در اجرای طرح بسیج ملی غربالگری کنترل فشارخون اعلام آمادگی کرده و ارایه خدمت غربالگری به کارکنان را در دستور کار خود قرار داده‌اند. او از الزامات اجرای برنامه به آموزش نیروی‌های ارائه دهنده خدمات غربالگری اشاره کرد که از ابتدای خرداد این آموزش‌ها شروع و به صورت آبشاری در شبکه‌های بهداشت و درمان ادامه دارد. معاون بهداشت دانشگاه افزود: بسته‌های آموزشی برای ارایه دهندگان خدمت و همچنین آموزش عموم مردم در خصوص اهمیت بیماری فشارخون بالا تهیه و طبق جدول زمانبندی، توزیع و اطلاع‌رسانی می‌شود.
دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اهداف مهم این بسیج ملی را آموزش عموم مردم در خصوص عوامل خطر ابتلا به فشارخون، میزان طبیعی فشارخون و عوارض فشارخون بالا عنوان کرد. دکتر همتی از تمامی ‌رؤسا و معاونان بهداشتی شبکه‌های بهداشت و درمان استان خواست تا تمام تلاش خود را برای استفاده از همه ظرفیت‌های موجود به کار ببرند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی