[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

مراکز آموزشی غیر‌دولتی از پرداخت عوارض معاف می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، با تأکید بر اهمیت بهره‌مندی از نظرات مشورتی در آموزش و پرورش افزود: در نظر گرفتن شورای آموزش و پرورش از سوی قانون‌گذار به این معناست که آموزش و پرورش نیازمند استفاده از خرد جمعی است.
وی با بیان اینکه تصمیم نهایی در آموزش و پرورش باید پس از رایزنی و مشورت با نخبگان، فرهنگیان، تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد اتخاذ شود و در این صورت تصمیمات گرفته شده از پشتوانه بیشتری در اجرا برخوردار خواهد بود. رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه در جمع فرهیخته‌ای که قرار است تحولات عظیم ایجاد کند انتظار است عقلایی و قانونی رفتار کند نه بر اساس احساسات عنوان کرد: جامعه فرهنگی آموزش و پرورش که خود باید بردباری، تعقل، مفاهمه را به دانش‌آموزان آموزش دهند ابتدا این آموزه‌ها را در اقدامات و تصمیمات خود به‌کار گیرند. دکتر رحیمی ‌همچنین بر حمایت مدیریت ارشد استان از رفع مشکلات آموزشی دانش‌آموزان و مسائل معیشتی فرهنگیان تأکید کرد.
استاندار فارس در‌خصوص معافیت از پرداخت عوارض مدارس غیر دولتی گفت: با این مدارس نیز همچون مدارس دولتی برخورد خواهد شد به این شرط که کاربری آموزشی آنها تغییر نکند.
وی همچنین در خصوص تعیین تکلیف مراکز پیش دبستان تحت نظارت بهزیستی نیز اظهار کرد: مقرر شد با تشکیل یک کارگروه مستندات قانونی بررسی و نتیجه در جلسه آینده از سوی دفتر حقوقی اعلام خواهد شد.
دکتر رحیمی ‌همچنین بر لزوم اجرای طرح‌های پژوهشی و علمی ‌در جهت شناسایی مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی در مدارس تأکید کرد و خواهان بهره‌گیری از کمک سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه استان فارس از نظر پهنه‌بندی حوادث طبیعی جز استان‌های ردیف بالا است عنوان کرد: بی‌تردید ایجاد آمادگی برای مقابله با این حوادث طبیعی و غیر‌طبیعی باید از مدارس آغاز شود که این مهم نیز با همکاری سازمان‌های مردم نهاد با سهولت بیشتری محقق خواهد شد. وی بیان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند سفیران ایمنی و سلامت باشند. دکتر رحیمی ‌در ادامه افزود: مقابله با بحران نیازمند ایجاد استاندارد، ارتقای استانداردها بر اساس علم روز و نظارت دقیق بر نحوه اجرای این استانداردها است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی