[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

رشد تولید فولاد ایران به ۶‌درصد رسید، روزنامه شیراز نوین

رشد تولید فولاد خام ایران در چهار‌ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ به ۶‌درصد رسید؛ این گزارش جدید انجمن جهانی فولاد است. طبق این گزارش تولید جهانی این فلز در مدت مورد بررسی با رشد ۴.۸‌درصدی همراه شد.
به گزارش ایسنا به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، طی چهار ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران ۸‌میلیون و ۳۸۸‌هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته (۷‌میلیون و ۹۱۷‌هزار تن)، ۶‌درصد رشد نشان می‌دهد.
طبق اعلام انجمن جهانی فولاد(World Steel Association) همچنین تولید فولاد خام ایران در آوریل‌۲۰۱۹ با رشد ۲.۸‌درصدی به ۲‌میلیون و ۱۶۵هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲‌میلیون و ۱۰۶‌هزار تن بود.
تولید ۶۴‌کشور فولادساز جهان نیز در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی ۵۹۹‌میلیون و ۸۵۷‌هزار تن ثبت شد که حاکی از رشد ۴.۸‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
همچنین میزان تولید فولادسازان جهان در آوریل ۲۰۱۹، با ۶.۴‌درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۵۶‌میلیون و ۶۷۱‌هزار تن رسید. این رقم در آوریل سال گذشته ۱۴۷‌میلیون و ۲۴۵‌هزار تن ثبت شد.
در چهار ماهه نخست ۲۰۱۹ به ترتیب چین با تولید ۳۱۴‌میلیون و ۹۶۱‌هزار تن، هند با ۳۶‌میلیون و ۵۸هزار تن، ژاپن با ۳۵‌میلیون و ۱۲۴‌هزار تن، آمریکا با ۲۷‌میلیون و ۷۳۹‌هزار تن و کره جنوبی با ۲۴‌میلیون و ۳۸۷‌‌هزار تن ۵‌کشور برتر فولادساز جهان بودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی