[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۰
  • دوره جدید

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: فعال‌سازی ایرتاکسی با ۱۰۰فروند هواپیمای سبک، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هوانوردی عمومی ‌در‌حال حاضر به‌دلیل نرخ‌گذاری تکلیفی فعال نیست و با کاهش هزینه‌های ناوبری هوایی، این هزینه‌ها تعدیل خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، علی عابدزاده در مراسم امضای تفاهمنامه توسعه هوانوردی عمومی ‌با سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و معاونت فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: هوانوردی عموماً تاکنون به‌عنوان یکی از ارکان اساسی حمل و نقل هوایی مورد توجه قرار نگرفته بود. اگر بخواهیم در بخش حمل و نقل هوایی عمومی ‌به استانداردها توجه کنیم، بخش اقتصادی آن دچار خسران می‌شود.
وی ادامه داد: پس از سال‌۶۱ که دولت وقت تصمیم گرفت به اقتصاد حمل و نقل هوایی ورود کند، نرخ‌گذاری تکلیفی را بر حمل و نقل هوایی تحمیل کرد که این اقدام زیان و خسران زیادی به همه بخش‌های این صنعت وارد آورد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: پیش از انقلاب ۳۰‌فروند حمل و نقل هوایی عمومی ‌و ۱۰۰‌فروند حمل و نقل هوایی تجاری داشتیم که نشان می‌دهد حمل و نقل هوایی عمومی‌ به‌عنوان پایه و اساس حمل و نقل تجاری کاربرد دارد.
عابدزاده گفت: با آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، زمزمه توسعه هوانوردی عمومی ‌نیز به گوش رسید که قرار است بخش‌هایی که در این صنعت فعالند، به بخش عمومی ‌نیز ورود کنند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۰‌فروند هواپیمای اولترا لایت یا فوق‌سبک داریم و قرار است با اجرای این طرح، فرودگاه‌های کوچک فعال شوند. همچنین دفتر مستقلی نیز در بخش هوانوردی عمومی ‌در سازمان هواپیمایی راه‌اندازی و مجوزهای آن نیز صادر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی