[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

هزار توی فساد خویشاوندی ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سوءاستفاده نزدیکان از موقعیت مسئولان اگر تخلفی صورت نگیرد جرم نیست، اما فرهنگ غلطی است که باید اصلاح شود.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت‌، با بیان اینکه سوءاستفاده آقازاده‌ها و دامادزاده‌ها از موضوع جدیدی نیست و از گذشته وجود داشته است گفت: صرفاً در فضای جدید کشور که رسانه‌ها قدرتمندتر شده و فضای مجازی نیز فعال است این موارد به راحتی از چشم مردم دور نمانده و تأثیر منفی نیز بر جامعه دارد.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر متهم اقتصادی یک فرد عادی باشد که تخلفاتی مرتکب شده و در حال حاضر دادگاه در حال رسیدگی به آن است آنقدر که اگر این فرد انتسابی به یک مقام مسئول در کشور داشته باشد، زننده و آزاردهنده در نگاه مردم نیست.
وی در ادامه با بیان اینکه باید قانون نانوشته‌ای میان مسئولان برای عدم سوءاستفاده آنها اطرافیان از موقعیت آنها وجود داشته باشد عنوان کرد: پیش از اینکه قانونی در‌خصوص عدم سوءاستفاده و مجازات نزدیکان مسئولان از موقعیت آنها تدوین شود، خود مسئولان باید در میان خود قانون نانوشته‌ای داشته باشند که اجازه سوءاستفاده به بستگان ندهد.
جمالی نوبندگانی ادامه داد: مسئولان باید در قبال عملکرد خویشاوندان خود نیز مسئول باشند و هرچند فعالیت اقتصادی شرعا اشکالی ندارد اما به اطرافیان خود گوشزد کنند که تخلف آنها بُرد تبلیغاتی منفی بسیار بالایی داشته و جامعه را بدبین می‌کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه خواستار اجرای دقیق و به موقع قانون شفافیت مالی مسئولان شد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان باید رسماً، کتباً و یا به صورت رسانه‌ای به بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و غیره اعلام کنند که اگر اقوامی ‌از آنها برای امورات خاصی به این نهادها مراجعه کرد به درخواست آنها ترتیب اثر داده نشود لذا سوءاستفاده از موقعیت مسئولان اگر تخلفی صورت نگیرد جرم نیست اما فرهنگ غلطی است که باید اصلاح شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی