[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

آماده رفع سوء‌تفاهمات با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس خواهیم بود، روزنامه شیراز نوین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس با تأکید بر این که ایران هرگز آغاز کننده هیچ جنگی نخواهد بود گفت: آمریکا باید بیاموزد با ملت بزرگ ایران نباید به درشتی سخن بگوید.
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی ‌طی کنفرانس «کاهش تنش در خلیج فارس» در مجلس سنای فرانسه اعلام کرد: سلاح هسته‌ای هیچگاه در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران قرار نداشته و این موضوع علاوه‌بر اینکه مستند به فتوای رهبر معظم انقلاب است. قاسمی ‌بیان کرد: با توافق برجام نیز که اجرای تعهدات ایران ۱۴‌بار از سوی آژانس بین‌المللی هسته‌ای مورد تأکید قرار گرفته، به اثبات رسیده است. استفاده از دانش هسته‌ای صلح‌آمیز که در برجام نیز مورد تأکید قرار گرفته است از حقوق بدیهی ایران و موضوعی کاملاً روشن و شفاف است. سفیر کشورمان در پاریس اظهار کرد: آماده تعامل، گفت‌وگو و رفع سوء‌تفاهمات با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس بوده و خواهیم بود. این دیگران بوده‌اند که تاکنون به ندای خیرخواهانه ایران در جهت کاهش تنش و تلاش برای تحکیم صلح و ثبات منطقه پاسخی نداده‌اند.
این دیپلمات کشورمان افزود: ایران طی سالیان گذشته همواره تکرار کرده است که آماده انعقاد یک پیمان عدم تعرض و تجاوز با این کشورها جهت ایجاد اعتماد و کمک به رفع نگرانی‌های ناشی از القا ترس دیگران بوده است. قاسمی ‌ادامه داد: ایران اعتقاد راسخ دارد که هیچ کشوری در این منطقه نمی‌تواند به تنهایی تضمین کننده صلح و ثبات و امنیت خود باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی