[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

قندی‌که کام مردم را تلخ کرد، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان فارس گفت: پرونده تخلف یک کارخانه تولید قند در استان به ارزش 213‌میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارجاع شد‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدابراهیم صداقت سه‌شنبه هفتم خرداد در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال اجرای طرح نظارت بر تولید تا توزیع کالاهای پرمصرف به خصوص قند و شکر، تخلف گرانفروشی یکی از واحدهای تولیدی قند با هوشیاری بازرسان این سازمان کشف شد‌. 
وی اضافه کرد: این واحد تولیدی که شکر را با نرخ مصوب 30‌هزار ریال دریافت نموده تا پس از تولید قند، آن را به قیمت کارشناسی شده 54‌هزار ریال به فروش برساند، از فروش قند با قیمت کارشناسی شده خودداری کرده و یک تن از قندهای تولیدی را با قیمت 75‌هزار ریال و 6‌تن از آن را با قیمت 86‌هزار ریال به فروش رسانده است‌. 
به گفته صداقت این امر سبب افزایش قیمت مصرف‌کننده قند تا 130‌هزار ریال در بازار شده بود که با کشف این تخلف و برخورد با واحد تولیدی، پرونده تخلف گرانفروشی برای این واحد تشکیل و برای صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است‌. 
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هر نوع تخلف، مراتب را به سامانه 124 ستادخبری این سازمان گزارش کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی