[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

ایرانپوریان: رقابت ما با پرسپولیس، شبیه سیتی- لیورپول شد، روزنامه شیراز نوین

مدافع شیرازی سپاهان اصفهان می‌گوید: بدی و اشتباه را نباید با اشتباه و بدی پاسخ داد. مطمئن هستم هواداران سپاهان فرهنگ بالای خود را به نمایش می‌گذارند.
محمد ایرانپوریان، مدافع سابق فجرسپاسی شیراز، با اینکه در دو مقطع از این فصل مصدوم شد و مصدومیت‌هایش طولانی هم بود، با ۵پاس گل و ۲گل زده، لیگ را تمام کرد. حالا در آستانه دیدار حساس این تیم مقابل پرسپولیس در نیمه‌نهایی جام حذفی، به سراغ محمد رفتیم تا نظرش در مورد این بازی حساس و هیجان‌انگیز را بشنویم. 
لیگ هجدهم هم تمام شد. تو ابتدای فصل از تراکتورسازی به سپاهان آمدی. این تغییر و تحول چطور بود؟
حقیقت این است که دوست داشتم فضای کارم را عوض کنم و البته یکسری اتفاقات هم رخ داد که باعث شد سپاهان را انتخاب کنم. حالا هم از این انتخابم راضی هستم. سپاهان در این فصل بزرگی و شخصیت خود را ثابت کرد و من هم خوشحالم از یک تیم بزرگ به تیم بزرگ دیگری نقل مکان کردم. 
چرا قهرمان نشدید؟ 
ما ماه‌ها در شرایط آرمانی و تا آخرین هفته در کورس قهرمانی بودیم. در هفته‌های زیادی از این فصل، صدر جدول را در اختیار داشتیم؛ ولی متأسفانه امتیازاتی را از دست دادیم که یکسری حسرت برای ما بر جای گذاشت. اگر حواسمان به امتیازات بود، به راحتی قهرمان این فصل می‌شدیم. حالا هم حسرت امتیازاتی را می‌خوریم که لیاقت کسب آن را داشتیم. 
ولی رقابت جانانه‌ای با پرسپولیس در صدر جدول رقم زدید و لیگ را جذاب کردید!
بله. درست شبیه رقابت سیتی و لیورپول در لیگ انگلیس شده بود. با این حال ما فقط به بازی خودمان فکر می‌کردیم. تأکیدم این است که اشتباهات خودمان باعث شد این قهرمانی را از دست بدهیم، چون پرسپولیس هم در هفته‌های پایانی نتایج خوبی نگرفت. 
فکر می‌کنی بدترین امتیازی که از دست دادید و بابت آن، قهرمانی به حسرت تبدیل شد، کدام بود؟
در بازی با ذوب‌آهن و فولاد خوزستان یک بر صفر از حریف جلو بودیم، اما در نهایت به تساوی رسیدیم. در دیدار با استقلال هم بدون موقعیت خاصی، بازی را واگذار کردیم. این بازی‌ها بود که نگذاشت قهرمان شویم.
در جام حذفی چه اتفاقی می‌افتد؟ توانایی شکست دادن پرسپولیس را دارید؟
امیدوارم این‌طور باشد. نباید به گذشته فکر کنیم و تمرکز ما فقط باید به آینده باشد. این سپاهان لیاقت کسب یک قهرمانی در این فصل را دارد. حالا که قهرمانی در لیگ مهیا نشد، باید به فکر جام حذفی باشیم. تلاش می‌کنیم با کمترین اشتباه ممکن و بالاترین تمرکز به هدفمان برسیم. راهیابی به فینال کمترین حق هواداران سپاهان است. 
حواشی قبل از بازی با پرسپولیس باعث از بین رفتن تمرکزتان نمی‌شود؟
در مورد سهمیه تماشاگران برای حضور در ورزشگاه، مدیران باشگاه به اندازه صحبت کردند و دلیلی نمی‌بینم حرفی بزنم. فقط از هواداران پرشورمان می‌خواهیم فرهنگ بالای خود را به نمایش بگذارند و به دور از هرگونه تنش و حاشیه، از فوتبال لذت ببرند. نه کاری به تیم حریف داشته باشند و نه هواداران حریف. من معتقدم بدی و اشتباه را نباید با اشتباه و بدی پاسخ داد. مطمئنم هواداران سپاهان فرهنگ بالای خود را به نمایش می‌گذارند. 
به نظر می‌رسد بدشانسی‌هایی هم داشتی.
بله. متأسفانه در دو دوره پشت سر هم مصدوم شدم و چند بازی حساس را از دست دادم. البته با این حال، آمارم بد نبود و با اینکه پنالتی‌زن اول تیم نبودم، ۲گل زدم و ۵پاس گل دادم. تقریباً آمارم مثل گذشته بود و از آن رضایت دارم. 
برای فصل آینده در سپاهان می‌مانی؟
فعلاً تمام فکر و ذکرم بازی با پرسپولیس است، بعد از اتمام جام حذفی، زمان بیشتری برای توضیح این موضوع دارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی