[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس: بسیج می‌تواند ناظر بر بازار باشد ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس گفت: مجموعه سپاه فجر فارس بارها پیشنهاد استفاده از ظرفیت بسیجیان برای نظارت بر بازار را به مسئولان ارائه داده اما از بی‌پاسخ مانده است.
به گزارش روابط عمومی‌ سپاه فجر فارس، سرهنگ سعید کوشکی، با بیان اینکه براساس آیات قرآن کل عالم هستی به دو گروه صالحان و زیانکاران تقسیم می‌شوند گفت: گروه سومی‌ وجود ندارد و کسی نمی‌تواند در عالم بی‌طرف باشد بنابراین انسان یا در جبهه حق و یا در جبهه باطل حضور دارد و حضور در جببه حق نیز نشان از توفیقی است که خداوند نصیب انسان کرده است‌. 
وی با بیان اینکه عملیات روانی استکبار جهانی در سه سطح راهبردی، تاکتیکی و تحکیمی ‌بر علیه جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و در حال اجراست گفت: تغییر محاسبات مسئولان کشور، تأثیرگذاری بر نظام تصمیم‌سازی کشور، همراه کردن نظر مردم با مباحثی که در عملیات روانی مطرح می‌شوند و معتبرسازی شاخصه‌هایی که دشمن در عملیات روانی بر روی آن‌ها کار می‌کند اهداف اصلی عملیات روانی استکبار جهانی هستند‌. 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر با تأکید بر اینکه شروط اساسی آمریکا برای آغاز جنگ محقق نشده است گفت: آمریکایی‌ها در عرصه دیپلماتیک یک رفتار خشن و بی‌منطق دارند و اگر از موفقیت صددرصدی در عملیات نظامی ‌مطمئن نباشند هرگز وارد جنگ با کشور دیگری نمی‌شوند‌. 
وی با بیان اینکه آمریکا مؤلفه مدیریت آغاز و پایان جنگ نیز برای آمریکایی‌ها محقق نشده است گفت: این یکی از نشانه‌های مهم افول قدرت آمریکاست و البته آنان تحمل تلفات انسانی در جنگ را نیز ندارند‌. 
پاسدار کوشکی با بیان اینکه جنگ برای آمریکا یک جنگ گران و پُرهزینه است گفت: آمریکا قدرت اقتصادی برای پشتیبانی از جنگ را ندارد و روی خزائن اقتصادی سایر کشورها نیز نمی‌تواند حساب باز کند‌. 
وی با بیان اینکه آمریکا در موضوع «‌همراه‌سازی ملت‌ها با جنگ» نیز ناکام مانده است گفت: جامعه آمریکا، هم پیمانان این کشور و افکار عمومی‌ جهان با موضوع جنگ مخالف هستند و البته 300‌شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای که برای تحقق اهداف عملیات روانی دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی کار می‌کنند نیز در موضوع اثرگذاری بر ملت ایران ناکام مانده اند‌. 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر با اشاره به برخی اتفاقات اخیر در منطقه غرب آسیا گفت: طرح‌های آمریکایی‌ها در راستای ایجاد «‌یک بهانه بین‌المللی مطلوب» برای آغاز جنگ نیز شکست خورده‌اند‌. 
وی با بیان اینکه مؤلفه تأثیرگذاری تهدیدات آمریکا بر روی نیروهای نظامی ‌نیز در مورد ایران محقق نشده است‌ گفت: آمریکایی‌ها بدنبال ایجاد اختلال در مدیریت اقتصادی کشور هستند که تاکنون در این موضوع نیز موفقیتی به‌دست نیاورده‌اند‌. 
پاسدار کوشکی با بیان اینکه «‌آمریکایی‌ها می‌دانند اگر ایران را تابع نکنند نمی‌توانند بر عالم حکمرانی کنند» گفت: اکنون از بسیاری از نقاط جهان اسلام فریادهای حمایت از جمهوری اسلامی ایران شنیده می‌شود و اگر مقاومت کنیم حتماً ساختار دشمنان فرو خواهد ریخت‌. 
وی با تأکید بر اینکه فرهنگ مقاومت هم جنگ را دور می‌کند و هم پیروزی را به ارمغان می‌آورد گفت: گروهی هنوز به‌دنبال مذاکره هستند اما آنطور که مشخص شده نگاه آمریکایی‌ها به موضوع مذاکره اینگونه است که اگر به توافق و نتایج مورد دلخواه نرسند به مبحث تحریم و فشار اقتصادی روی می‌آورند و با این شرایط اُمید به تغییر رفتار آمریکا ممکن نیست‌. 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر در تشریح 4‌مؤلفه مؤثر بر ساختار اقتصادی کشور در طرح عملیات روانی گفت: ترویج فضای نااُمیدی از طریق فضای مجازی، برخی تجار بی انصاف که فقط به دنبال منافع شخصی هستند، برخی ناکارآمدی‌ها در موضوع نظارت بر بازار و فرهنگ مصرف‌گرایی مردم از عوامل مهم مشکلات اقتصادی هستند‌. 
پاسدار کوشکی افزود: سپاه فجر بارها به مسئولان استان پیشنهاد داده که از ظرفیت بسیجیان برای نظارت بر بازار استفاده کنند اما این پیشنهادات از طرف مسئولان فارس بی پاسخ مانده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی