[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پرونده دکل‌های نفتی بدون رأی ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰‌مجلس گفت: بیش از ۱۱‌سال از تشکیل پرونده دکل‌های نفتی می‌گذرد، اما قوه قضاییه در پاسخ به نامه کمیسیون اعلام کرده که تاکنون ۱۰‌جلسه برای این پرونده تشکیل شده و نیازمند بررسی بیشتر است.
 بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل‌۹۰ مجلس شورای اسلامی ‌در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت‌، با اشاره به نامه نگاری با قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده دکل‌های نفتی گفت: بیش از 11‌سال از تشکیل پرونده دکل‌های نفتی می‌گذرد و مستندات موجود درباره آن تخلفات در این پرونده تقریبا تکمیل شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جمع‌آوری اطلاعات در حوزه دکل‌های نفتی پیچیده نبوده و همه جزییات در آن مشخص است افزود: ابهامی ‌در این پرونده وجود نداشته و مخاطب آن نیز مشخص است، اما قوه قضاییه در پاسخ به نامه کمیسیون اصل 90 اعلام کرده که تاکنون 10جلسه برای این پرونده تشکیل شده و نیازمند بررسی بیشتر است.
 وی ادامه داد: از رئیس جدید قوه قضاییه انتظار می‌رود که با توجه به تجربه قبلی خود در حوزه قضایی پرونده‌هایی همانند دکل نفتی که سبب تاراج بیت‌المال شده و بیش از 11‌سال به نتیجه نرسیده را سریع‌تر تعیین تکلیف کند، چراکه روند طولانی بررسی این نوع پرونده‌های اقتصادی نگران‌کننده است.
پارسایی با بیان اینکه از یکسو برای رسیدگی به مفاسد اقتصادی سریع تشکیل پرونده می‌دهند اما از سوی دیگر روند بررسی آن پیچیده و طولانی می‌شود تأکید کرد: امیدواریم چنین پرونده‌هایی که با بیت‌المال ارتباط دارد در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرند و حکم نهایی درباره آنها صادر شود.
وی با افزود: باید با عوامل اصلی در فسادهای اقتصادی برخورد شود، چراکه در برخی موارد عوامل اصلی و در سایه در امان بوده و با عوامل غیراصلی برخورد شده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه به جای اینکه دادگاه اولیه حکم نهایی بدون امکان تجدیدنظر صادر کند باید زمان تجدیدنظر کوتاه شده و حق اعتراض از افراد سلب نشود ادامه داد: باید برخورد با مفاسد اقتصادی جدی‌تر و منطقی‌تر شود تا متهمان اصلی فرار نکنند و بیت‌المال تضییع نشود.
سخنگوی کمیسیون اصل‌۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید سرنخ‌ها در پرونده‌های فساد اقتصادی از بین برود و به پرونده‌ها به صورت جامع و با سرعت رسیدگی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی