[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

برگزاری مراسم سی‌امین سالگرد بزرگداشت امام خمینی، روزنامه شیراز نوین

مراسم سی‌امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) روز سه‌شنبه با سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام خمینی(س) برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا،‌ اطلاعیه ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی‌(س) بدین شرح است:
«امام راحل اگر نه به جسم اما با فکر و راه و وصیت همیشه زنده خود درکنار ماست و زنده است و به فضل و قدرت خدا هیچ قدرتی نخواهد توانست این حضور و این حیات را سلب کند و جمهوری اسلامی را از پدر و بنیانگذار و معلم بزرگ خود جدا سازد»
رهبر معظّم انقلاب اسلامی
همزمان با آخرین ساعات پر فیض و ملکوتی ماه میهمانی خدا، همایش عظیم و سراسری ملت بزرگ ایران در سی امین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(سلام الله علیه) که در روز چهارده خرداد در سراسر کشور و در حرم مطهر آن عزیز راحل برگزار خواهد شد، فرصتی است بسیار مغتنم برای نمایش وفاداری کم‌نظیر مردم شریف ایران به آرمان‌های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران. آیین پرشکوه سراسری و سالانه 14‌خرداد امسال در شرایطی برگزار می‌شود که مقاومت خیره‌کننده و پیروزمندانه ملت ایران در برابر چهل سال انواع تهدیدها و تحریم‌های دشمنانش، جهان را ضمن شگفتی به این حقیقت معترف ساخته است که نظام جمهوری اسلامی ایران در آغاز پنجمین دهه عمر پرافتخار خود در برابر آخرین حربه تحریم‌های ظالمانه و گسترده آمریکا نه تنها تسلیم نخواهد شد، بلکه مقاوم‌تر و مقتدرتر از گذشته این برهه حساس را نیز با سربلندی و عزّت پشت سر خواهد گذاشت. بدون تردید در این زمینه نیز جهانیان در آینده نزدیک انشاء‌الله شاهد تحقق وعده نصرت الهی در حق ملت مؤمن و مقاوم ایران خواهند بود؛ چرا‌که این وعده منشأ همه قدرت‌های عالم و خالق هستی است که فرموده است‌: «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبّت اقدامکم».
مردم شریف ایران از خرداد‌1342 تا خرداد امسال بارها تحقق اعجاز نصرت الهی را در صحنه‌های مختلف مصاف نهضت و نظام امام خمینی با استبداد و استکبار به ظاهر شکست‌ناپذیر جهانی را در متن تجربه‌های عینی خویش به‌چشم دیده است.
اطمینان به تداوم افتخارات ملت ایران و ناکارآمدی آخرین حربه دشمنانش را اخبار حضور شور انگیز میلیون‌ها نفر از مردم مؤمن و انقلابی ایران در برنامه‌های مراسم 14خرداد در سراسر کشور و گردهمایی عظیم و حماسی صدها هزار نفری در حرم مطهر امام راحل، منعکس خواهد کرد.
14‌خرداد روز تجدید پیمان با ولایت و سالروز تجلی اراده مردم مؤمن و انقلابی ایران در پیمودن راه نورانی حضرت روح الله است. همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: «‌تجلیل از امام بزرگوار ما فقط به‌عنوان یک قدردانی و تجلیل از گذشته نیست، بلکه به معنای اصرار و پافشاری بر آن خطّ و راهی است که امام بزرگوار با انقلاب خود، با قیام خود، با سیره‌ی خود، با درس‌های خود، با وصیت‌نامه‌ی خود، برای ملت ایران و همه‌ی مسلمانان عالم باقی گذاشت. امام به‌عنوان یک الگو، به‌عنوان یک معلّم، به‌عنوان یک رهبر، در ذهن ما و در واقعیت جامعه‌ی ما حضور دارد. جسم او نیست، اما فکر او هست، راه او هست، درس او هست و این درس، همان چیزی است که ملت ایران و همه‌ی مسلمانان عالم به آن احتیاج دارند؛‌ درس امام زنده است، راه امام زنده است، خطّ امام زنده است، انگشت اشاره‌ی امام جلوِ چشم همه است».
جلوه‌هایی با شکوه از زنده بودن نام و یاد امام در عمق جان و باور پیروان بی‌شمارش را مردم جهان در مراسم 14‌خرداد امسال نیز همچون سی‌سال گذشته و بلکه رساتر از آن نظاره خواهند کرد.
ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) با سپاس و خضوع به پیشگاه ملت بزرگوار ایران و گرامی‌داشت مقدم یکایک زائران عزیز ضمن دعوت از علما و فرهیختگان، فرهنگیان و دانشگاهیان، و عموم اصناف و اقشار مختلف و بویژه از خانواده‌های معظّم شهیدان و ایثار گران، و خصوصا از جوانان پرشور و متعهد برای شرکت در این مراسم معنوی و پرشکوه برنامه رسمی‌مراسم را که با حضور اعضای بیت شریف حضرت امام و شخصیت‌های برجسته داخلی و کارداران و سفرای کشورهای خارجی در حرم مطهر حضرت امام خمینی برگزار می‌شود به شرح زیر اعلام می‌دارد:
شروع مراسم: عصر سه‌شنبه 14‌خرداد رأس ساعت‌18 با قرائت قرآن کریم و برنامه عزاداری و سپس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی‌خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی).

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی