[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

چرا ژاپن روی حرف واشنگتن حرف نمی‌زند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تشریح کرد:
چرا ژاپن روی حرف واشنگتن حرف نمی‌زند

جمالی نوبندگانی درباره سفر رئیس‌جمهور آمریکا به ژاپن در آستانه سفر نخست وزیر این کشور به ایران گفت: پس از جنگ جهانی دوم و وضعیتی که ژاپن در آن پیدا کرد‌، این کشور در عمل به مستعمره نظامی ‌آمریکا تبدیل شد و اگرچه پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی داشت اما آمریکایی‌ها نقش بی‌بدیلی در اثرگذاری سیاست‌های خارجه ژاپن دارد.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره سفر رئیس‌جمهور آمریکا به ژاپن در آستانه سفر نخست وزیر این کشور به ایران گفت:پس از جنگ جهانی دوم و وضعیتی که ژاپن در آن پیدا کرد‌، این کشور در عمل به مستعمره نظامی ‌آمریکا تبدیل شد و اگرچه پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی داشت اما آمریکایی‌ها نقش بی بدیلی در اثرگذاری سیاست‌های خارجه ژاپن دارد. وی ادامه داد: آنها ژاپن را علیه کشورهایی مثل چین و کره شمالی با خودشان همراه کردند و اگر‌چه ژاپن با جمهوری اسلامی ارتباط خوبی دارد اما در بحث تحریم‌ها نتوانست مقاومت کند. جمالی با بیان این‌که ژاپن و کره‌جنوبی همیشه از اولین کشورهایی بودند که اذعان می‌کردند نمی‌توانیم غیر سیاست‌های آمریکا اعمال بکنیم گفت: ژاپن کشوری غربی و دارای پول است و سیاست‌های ترامپ نیز بر اساس مسائل تجاری تنظیم می‌شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر‌نشان کرد: در چند سال گذشته دیدیم که طرح تجاری آمریکا نسبت به ژاپن و چین منفی بوده است و سیاست‌های آمریکا با این کشور نیز متأثر میزان و نوع روابط اقتصادی است که با آن‌ها دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی