[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

اختیار تام را از مجیدی گرفتند، روزنامه شیراز نوین

اگر امیرحسین فتحی نتواند فرهاد را توجیه و قانع کند که با همین شرایط به کارش ادامه دهد و با کمیته فنی همراهی و همکاری کند، به زودی استعفا و کناره‌گیری فرهاد مانند بمب سر و صدا به پا خواهد کرد. به گزارش ایلنا، استقلال در آستانه یک اتفاق و حاشیه بزرگ قرار دارد. فرهاد مجیدی که این روزها در دوبی استراحت می‌کند، از شرایط باشگاه و دخالت‌های کمیته فنی ناراحت است. همان‌طور که خودش هم در آخرین صحبت‌هایش اعلام کرد، وقتی بعد از بازی با پدیده سرمربیگری موقت استقلال را پذیرفت، قرار شد برای فصل آینده اختیار تام داشته باشد و نقل‌وانتقالات و برنامه‌ آماده‌سازی تیم زیر نظر او انجام شود. همچنین قرار بر این بود که فرهاد به عنوان دستیار به کارش ادامه دهد؛ اما سرمربی خارجی که می‌آید، مدیریت باشگاه نظر او را هم اعمال کند. اما بعد از بازی با العین، خط برنامه و سیاست باشگاه تغییر کرد. این روزها کمیته فنی که در رأس آن پرویز مظلومی ‌است، برای استقلال تصمیم‌گیری می‌کنند. فرهاد مجیدی قرار است به زودی به تهران بیاید و جلسه‌ای با امیرحسین فتحی داشته باشد. در این جلسه، فرهاد همان‌طور که پیش از این توافق کرده بودند، از مدیرعامل باشگاه برای بستن تیم فصل آینده اختیار تام می‌خواهد و این‌که نظر او برای سرمربی که قرار است فصل آینده درکنارش کار کند اعمال شود.
بازیکنانی که در لیست فرهاد نیستند
از طرف استقلال با چند بازیکن تماس گرفته شده و مذاکراتی انجام داده‌اند. بازیکنانی که فرهاد اعلام کرد در لیست او حضور ندارند: «محمدرضا حسینی و رضا اسدی و سیاوش یزدانی در لیست من نیستند. من هم شنیده‌ام که باشگاه با این بازیکنان در حال مذاکره است.» این صحبت‌های فرهاد واضح نشان می‌دهد که برخلاف صحبت‌ها و توافق‌های اولیه، نقل‌وانتقالات از مسیر دیگری در جریان است. باشگاه با بازیکنانی مذاکره کرده که در لیست فرهاد نیستند. برخلاف نظر و تصمیم فرهاد که ‌‌هافبک بی‌انظباط عراقی را برای همیشه اخراج کرده بود، کمیته فنی اعلام کرده طارق همام باید در استقلال فصل آینده حفظ شود! درباره ایسما گونکالوس هم از یک طرف گروهی به دنبال رد کردن این بازیکن هستند و یک طرف دیگر خواهان ماندن این بازیکن طبق قراردادش شده است. تصمیماتی که قرار بود فرهاد به تنهایی بگیرد؛ اما حالا هم کمیته فنی و هم برخی مدیران باشگاه به صورت خودجوش درحال مذاکره و رایزنی با بازیکنان مورد نظر خودشان هستند.
مجیدی اختیار تام ندارد
جدا از بحث نقل و انتقالات و لیست خرید و فروش بازیکنان، قرار است کادر فنی را هم کمیته فنی مشخص و تأیید کند. یعنی سرمربی خارجی و دستیارانش را پرویز مظلومی ‌و همراهان او در کمیته فنی مشخص کرده و به فتحی و خطیر اعلام می‌کنند. این برخلاف توافق مجیدی و مدیرعامل باشگاه در مذاکراتی بود که به سرمربیگری موقت فرهاد در استقلال منجر شد. فرهاد که بعد از بازی با سپیدرود با توجه به صحبت‌ها و توافق‌های قبلی با مدیرعامل باشگاه، اعلام کرد برای فصل آینده استقلال خوبی می‌سازد، حالا با چالشی به نام کمیته فنی و پیشکسوتانی روبرو شده که قصد دارند امور استقلال را در دست بگیرند و اختیار تام او را سلب کنند. با در کنار هم قراردادن صحبت‌های پرویز مظلومی‌ و فرهاد مجیدی در کنار یکدیگر، مشخص می‌شود که بین آن‌ها اختلاف وجود دارد. فرهاد طبق توافقی که با فتحی داشته، از مدیرعامل باشگاه اختیار تام می‌خواهد تا همان‌طور که وعده داده یک تیم خوب برای فصل آینده ببندد. از طرف دیگر، مظلومی ‌و همکارانش در کمیته یا به قول فرهاد پیشکسوتانی که فتحی را دوره کرده‌اند تلاش می‌کنند قدرت را از مجیدی و حتی سرمربی خارجی به کمیته فنی، یعنی خودشان شیفت کنند. مظلومی ‌هم در مصاحبه‌هایش تأکید می‌کند بندی در قرارداد سرمربی خارجی گنجانده می‌شود که باید از کمیته فنی تمکین کند. علاوه بر کمیته فنی، باشگاه هم برای خودش لیستی دارد و با چند بازیکن مشغول مذاکره است که در لیست فرهاد نیستند. سرمربی موقت استقلال تا قبل از پایان هفته به استقلال می‌آید و بعد از جلسه‌ای که با فتحی دارد، تصمیم خواهد گرفت نماند. آن‌طور که مجیدی به اطرافیانش اعلام کرده، اگر اختیار تام او برای بستن تیم و انتخاب کادر فنی سلب شود با استقلال همکاری نمی‌کند و در تیم فصل آینده مشارکت نخواهد داشت. اگر چنین اتفاقی بیفتد و فرهاد برود، حاشیه و چالش بزرگی گریبانگیر باشگاه می‌شود که همین الان هم به دلیل عملکرد ضعیفشان به شدت مورد انتقاد و تحت فشار رسانه‌ها و هواداران قراردارند.
اتفاقی که مثل بمب صدا خواهد کرد
در باشگاه استقلال قرار بود فرهاد یک‌تنه تیم را ببندد؛ اما امروز دو گروه در داخل باشگاه و اطراف باشگاه مشغول مذاکره و تیم بستن هستند که هیچ کدام طبق لیست مجیدی نیست. مظلومی ‌رسماً اعلام کرد خرید و خروجی‌های باشگاه باید از کانال کمیته فنی باشد و آن‌ها به خطیر اختیار مذاکره با بازیکنانی را داده‌اند گفته می‌شود نقاط مشترک کمی ‌با لیست فرهاد دارد و همین موضوع باعث ناراحتی فرهاد شده است. حتی برای کادر فنی هم که قرار بود مجیدی اعضای آن را مشخص کند هم افراد مختلف درحال گفت‌وگو با نفرات نزدیک به خودشان هستند. اگر امیرحسین فتحی نتواند فرهاد را توجیه و قانع کند که با همین شرایط به کارش ادامه دهد و با کمیته فنی همراهی و همکاری کند، به زودی استعفا و کناره‌گیری فرهاد مانند بمب سر و صدا به پا خواهد کرد. هرچند شنیده می‌شد و خبر می‌رسد که برخی از اعضای کمیته فنی و مدیران باشگاه بدشان نمی‌آید فرهاد از استقلال جدا شود و فاصله بگیرد تا تیم را خودشان ببندند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی