[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

۱۰ دلیل برای انتخاب کونته به عنوان سرمربی اینتر، روزنامه شیراز نوین

روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلو اسپورت، ۱۰دلیل انتخاب آنتونیو کونته به عنوان سرمربی اینتر را لیست کرده است.
باشگاه اینترمیلان در یکی، دو روز گذشته تبدیل شد به کانون اخبار مهم در فوتبال ایتالیا و جهان. این باشگاه ابتدا با لوچانو اسپالتی، سرمربی سابقش قطع همکاری کرد و سپس آنتونیو کونته را به عنوان سرمربی جدید تیم معرفی کرد. نراتزوری به این ترتیب خیلی زود تکلیفش برای فصل آینده را مشخص کرد تا با برنامه‌ریزی مناسب از حالا برای کسب افتخار در فصل آینده فوتبال ایتالیا و شاید اروپا خیز بردارد. آنتونیو کونته که لقب «پدرخوانده» را در فوتبال ایتالیا یدک می‌کشد و سابقه مربیگری در یوونتوس، چلسی و تیم ملی ایتالیا را دارد، وظیفه دارد تیمی‌ را به دوران اوج برگرداند که هشت سال است تقریباً هیچ جامی ‌فتح نکرده است. روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلو اسپورت، ۱۰دلیل انتخاب کونته به عنوان سرمربی اینتر را لیست کرده است:
۱- ایدئال برای رشد تیم
کونته یک مربی برنده به حساب می‌آید، اما موضوع فقط این نیست. او یک مربی جاه‌طلب است که بهترین گزینه برای کم کردن فاصله اینتر با یوونتوس و سپس نگه‌داشتن تیم در بالاترین سطح به حساب می‌آید. 
۲- تغییر در رختکن
رختکن تیم اینتر در فصل گذشته وزن لازم را نداشت و تأثیر آن را در مشکلاتی که برای این تیم به وجود آمد، می‌شد دید. اینتر به دنبال کسی است که بتواند با قاطعیت درباره همه چیز حرف آخر را بزند و کونته چنین آدمی ‌است. 
۳- بالا بردن ارزش تیم 
کونته پیش از این، روی نیمکت تیم‌هایی نشسته که بازیکنان بزرگی داشته‌اند و می‌داند چگونه با آن‌ها برخورد کند. او توانایی این را دارد که ارزش بازیکن و تیم را بالا ببرد و این موضوع را در تیم ملی ایتالیا به خوبی نشان داد. 
۴- روابط عمومی‌
آنتونیو یک ویژگی ذاتی مهم دارد که اینتری‌ها آن را بسیار مهم می‌دانند. او از نظر روابط عمومی ‌یک فرد بسیار باهوش و پیش‌رو است. همیشه پرشور است و می‌داند در موقعیت‌های مختلف چطور حرف بزند و این موضوعی است که در شرایط فعلی برای مسئولان اینتر از اهمیت زیادی برخوردار است.
۵- مرد پروژه ماروتا
کونته ثابت کرده که می‌تواند مرد مورد اعتماد ماروتا (مدیر اینتر) باشد. ماروتا همه نقاط ضعف و قوت آنتونیو را می‌داند و به همین دلیل با شناخت کافی برای موفقیت پروژه‌اش دست به انتخاب این مربی زده است.
۶- مورد نظر ژانگ
نیازی نبود که به خانواده ژانگ، مالکان چینی ثروتمند اینترمیلان معرفی شود. استیون ژانگ، مالک باشگاه، از دو سال پیش و قبل از انتخاب اسپالتی به دنبال جذب کونته بود.
۷- شناخته شده
همه جهان او را می‌شناسند و یک مربی بین‌المللی است، چون هم داخل ایتالیا موفق بوده و هم خارج از این کشور توانسته فاتح جام شود.
۸- انتقام از یووه
رسیدن به یوونتوس و پشت سرگذاشتن این تیم، یک ماجراجویی بزرگ و پیچیده به حساب می‌آید، اما اگر یک نفر باشد که هم توانایی انجام این کار را داشته باشد و هم انگیزه انتقام گرفتن از یوونتوس را، آن فرد قطعاً آنتونیو کونته است.
۹- به هیجان آوردن هواداران
آنتونیو، سرشار از هیجان است و این را کنار زمین و در جریان مسابقات به خوبی و پرحرارت نشان می‌دهد. او به خوبی می‌داند چگونه انرژی هوادارانی که فصل گذشته میانگین حضورشان در سن‌سیرو حدود ۶۱ هزار نفر بود را چندبرابر بیشتر کند.
۱۰- تجربه یوونتوس
بعضی‌ها معتقدند حضور قبلی کونته در یوونتوس ممکن است مانع موفقیت او در اینتر شود، اما بسیاری دیگر آن را عامل موفقیت می‌دانند و نه مانع آن. استدلال منتقدان این است که مارچلو لیپی بعد از یوونتوس دوران کوتاهی را در اینتر گذراند و کوشید در این تیم تغییراتی ایجاد کند، اما در این راه ناکام ماند. حالا کونته هم می‌خواهد اوضاع را در اینتر تغییر دهد. آیا او مسیر لیپی را طی می‌کند؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی