[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

رشد بودجه فارس در سال‌جاری ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: بودجه این استان در سال ۹۸ نسبت به پارسال ۱۳ و یک دهم درصد افزایش داشته است.
ساسان تاجگردون، شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: سال گذشته بودجه ابلاغی استان فارس یک هزار و ۴۲۴ میلیارد و ۵۰۰‌میلیون تومان بود که برای سال ۹۸ این عدد، یک هزار و ۶۱۰‌میلیارد و ۷۰۰‌میلیون تومان پیش‌بینی شده است. وی ادامه داد: این در‌حالی است که میانگین کشوری در این بخش ۱۱ و ۶‌دهم درصد افزایش دارد که نشان می‌دهد سهم استان فارس نسبت به میانگین کشوری بیشتر است.
او اظهار داشت: همچنین در سال ۹۷ تعداد طرح‌های ملی استان ۱۵۸‌طرح بود که این عدد در سال ۹۸ به ۱۶۲‌طرح رسیده که نشان می‌دهد بودجه این بخش نیز با افزایش‌۱۹ و سه دهم درصدی از یک هزار و ۱۳۶‌میلیارد تومان در سال ۹۷ به یک هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیده است.
تاجگردون، سرجمع اعتبارات مصوب عمرانی فارس در سال ۹۷ را یک هزار و ۷۲۹‌میلیارد تومان برشمرد و افزود: در بحث اعتبارات ملی نیز پس از کسر سهم اعتبارات توازن، عدد مصوب استان فارس در سال ۹۷ به ۵۹۸‌میلیارد تومان رسید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس ادامه داد: همچنین سرجمع اعتبارات استانی و ردیف‌ها و همچنین اعتبارات ملی نیز سال گذشته بالغ بر ۲‌هزار و ۸۲۰‌میلیارد تومان بوده که میانگین تخصیص حدود ۸۷ و هفت‌دهم درصد بوده است. وی، سهم استان فارس از پروژه‌های نیمه تمام ملی و استانی را در کشور قابل توجه دانست و افزود: در‌حالی‌که برای تکمیل تمام پروژه‌های نیمه تمام در کشور ۶۰۰‌هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است، سال گذشته ۶۲‌هزار میلیارد تومان یعنی حدود ۱۰‌درصد این عدد تخصیص یافت.
تاجگردون گفت: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که اگر هیچ پروژه جدیدی در کشور آغاز نشود و بدون افزایش قیمت، در مجموع حدود ۲۰‌سال طول می‌کشد که این پروژه‌ها اجرایی شود.
او اضافه کرد: یکی از سیاست‌های دولت برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، واگذاری آنها به بخش خصوصی بود که واگذاری پروژه باغ موزه مشاهیر، تصفیه خانه خط دوم آبرسانی به شیراز و آزاد راه لامرد- پارسیان به بخش خصوصی بر همین اساس انجام شد.
وی افزود: به‌منظور ایجاد انگیزه در بخش خصوصی برای مشارکت در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، مواردی همچون امکان ایجاد تغییر کاربری و پرداخت تسهیلات یارانه‌ای از سوی دولت در نظر گرفته شده است.
تاجگردون، با اشاره به محدودیت‌های اعتباری، از دستگاه‌های اجرایی استان خواست که هزینه‌های غیر‌ضروری صرفه‌جویی کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس گفت: البته معیشت کارکنان و اقشار آسیب‌پذیر برای دولت از اهمیت ویژه برخوردار است و به همین دلیل در قانون بودجه سال ۹۸ کماکان سیاست کمک به فقرزدایی در دستور کار است.
او افزود: بر همین اساس بحث پرداخت یارانه، پرداخت کمک‌های حمایتی به خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی با روند افزایشی در حال انجام است و دولت در این بخش هیچ‌گونه کمبودی نخواهد گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی