[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

تلاش نفس‌گیر آتش‌نشانان در عملیات آواربرداری، روزنامه شیراز نوین

در‌پی تماس روز گذشته شهروندان با سامانه‌۱۲۵ مبنی‌بر فرو ریختن دیوار فرسوده و احتمال اینکه اشخاصی زیر آوار مدفون شده باشند، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز بی‌درنگ گروه امداد و نجات ایستگاه‌های 5 و14 را به محل حادثه در بلوار امیر کبیرکوچه‌10 اعزام کرد.
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در این‌باره گفت: به‌محض رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه مشاهده شد یک دیوار فرسوده با ارتفاع زیاد به‌طور ناگهانی ریزش کرده و حجم بسیار زیادی از آوار از خود بجا گذاشته بود که آتش‌نشانان در یک عملیات طاقت فرسا با استفاده از ابزارآلات مخصوص و با استفاده از تیم تجسس سازمان آتش‌نشانی و سگ‌های زنده‌یاب اقدام به جستجو جهت محبوسین احتمالی کردند‌.
وی در ادامه بیان داشت‌: با توجه به اظهار شهروندان مبنی براحتمال گرفتار شد‌ن نفراتی زیر آوار، با توجه به حساسیت موضوع، آتش‌نشانان بلافاصله با کشیدن نوار هشدار دهنده و جلوگیری از رفت و آمد شهروندان، محل حادثه را ایمن‌سازی کردند و عملیات آواربرداری را آغاز و به مدت 4‌ساعت جستجوی اصولی و بررسی‌های دقیق زیر حجم زیادی خاک و سنگ، معلوم شد خوشبختانه هیچ شخصی و یا عابر پیاده‌ای در زیر آوار نبوده است.
عدلو در پایان افزود‌: آتش‌نشانان پس از ایمن نمودن و ارائه تذکرات ایمنی محل حادثه را تحویل عوامل شهرداری و پلیس‌۱۱۰ داده و به ایستگاه خود مراجعت نمودند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی