[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

هشدار معاون توزیع برق شیراز: پرمصرف‌ها باید ارقام درشت پرداخت کنند، روزنامه شیراز نوین

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز به مشترکان پرمصرف هشدار داد که در صورت مراعات نکردن راهکارهای مصرف بهینه، براساس دستورالعمل شرکت توانیر، حداقل شانزده درصد افزایش هزینه را متحمل خواهند شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسین صالحی شنبه هجدهم خرداد در یک نشست خبری گفت: با توجه به سیاستهای تشویقی شرکت توانیر، مشترکان کم مصرف در ایام پیک بار، ابتدای خرداد تا انتهای شهریورماه، تشویق خواهند شد و هزینه برق مصرفی مشترکین پرمصرف نیز افزایشی ۱۶ درصدی خواهد داشت‌.
صالحی با اشاره به افزایش هفت درصدی تعرفه برق تمام مشترکان از ابتدای اردیبهشت امسال اضافه کرد: هزینه برق مصرفی مشترکان پرمصرف خانگی نیز از ابتدای خردادماه ۱۶‌درصد افزایش خواهد یافت‌.
وی در‌خصوص الگوی تعیین شده از سوی توانیر برای شناسایی مشترکان پرمصرف در مناطق عادی گفت: براساس اعلام توانیر، مشترکانی که از ابتدای خرداد تا انتهای شهریور ماهیانه بیش از ۳۰۰‌کیلووات و در سایر ماه‌های سال بیش از ۲۰۰کیلووات برق مصرف کنند، پرمصرف تشخیص داده خواهند شد . صالحی با تصریح اینکه افزایش هزینه تعرفه برق مشترکان پرمصرف خانگی با افزایش انگیزه برای اصلاح مدل مصرف مشترکان پرمصرف پیش‌بینی و اعمال شده است افزود: در ایام تابستان ۲۳‌درصد به تعرفه برق مشترکان پرمصرف خانگی اضافه می شود‌. این مقام مسئول با اشاره به اینکه از ۱‌میلیون و ۱۰۰‌هزار مشترک موجود در محدوده توزیع برق شیراز، نزدیک به ۸۲درصد آنها خانگی هستند گفت: مشترکین برق خانگی به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ یک گروه شامل مشترکانی است که زیر الگو یا مطابق الگو، مصرف می‌کنند و یک گروه که بیش از الگوی مصرف از برق استفاده می‌کنند‌.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ درصد از کل مشترکان خانگی در دسته‌‌بندی، میزان مصرفی مطابق یا کمتر از الگوی مصرف دارند گفت: تنها ۲۸ درصد از مشترکان این شرکت بیش از الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند‌. صالحی گفت: مشترکان پرمصرف که مصرف ماهانه آنها زیر الگوی مصرف باشد و همچنین در دوره زمانی خرداد تا شهریور در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مصرف خود را کاهش دهند مشمول تخفیف بهای برق با عنوان مصرف کاهش یافته معادل نرخ اولین پله مصرفی به ازای هر کیلووات‌ساعت در آن منطقه خواهند شد‌.
معاون توزیع نیروی برق شیراز با ارائه توصیه‌هایی برای مدیریت مصرف برق گفت: با بکارگیری روش‌های بسیار ساده می‌توان بدون کاهش سطح رفاه خانوار تا ۳۰‌درصد در مصرف برق به ویژه ساعات اوج مصرف صرفه‌جویی و از تشویق و کاهش قابل ملاحظه صورت‌حساب بهره‌مند شد‌.
صالحی خواستار استفاده از نور طبیعی در طی روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی شد و افزود: تنظیم درجه کولرهای گازی بر روی دمای ۲۴ درجه (دمای آسایش)، نصب سایه‌بان و استفاده از دور کند کولرهای آبی و جابجایی زمان استفاده از وسایل پرمصرف برقی (نظیر اتو، لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی و…) به ساعات غیر اوج مصرف از موارد تأثیرگذار در کاهش مصرف برق است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی