[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

فرماندار ویژه لارستان: ادارات برنامه عملیاتی ایجاد اشتغال ارائه دهند، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید در یک تعامل و هم‌افزایی برنامه‌های راهبردی و عملیاتی خود را برای ایجاد اشتغال و رونق تولید ارایه دهند. جلیل حسنی شنبه در جلسه کارگروه رونق تولید و سرمایه‌گذاری شهرستان لارستان با تأکید بر لزوم تعامل، همدلی و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای رونق تولید و اشتغال افزود: دستگاه‌های اجرایی ذیربط در زمینه تولید و اشتغال باید به‌صورت مستمر جلسات تخصصی خود را برگزار کنند. معاون استاندار فارس با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال رونق تولید گفت: همه می‌دانیم که دشمنان یک جنگ اقتصادی به راه انداخته‌اند لذا باید تلاش مردم و مسئولان بر این باشد که توان داخلی تولید خود را بالا ببریم و مثل دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان بایستیم.
حسنی با بیان اینکه شهرستان لارستان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی است اضافه کرد: همه مسئولان باید سرمایه‌گذاران را برای ایجاد اشتغال در منطقه تشویق و ترغیب کنند.
وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی با یک وضعیت عادی روبرو نیستیم اظهار کرد: همه باید بسیج شویم و از درون خود را توانمند کنیم و با فکر، اندیشه و مشورت در بحث اشتغال زایی و رونق تولید قدم برداریم که یقیناً خروجی‌های خوبی را در‌پی خواهد داشت.
فرماندار ویژه شهرستان لارستان با تأکید بر اینکه بعضی از افراد هستند که تمایل به سرمایه‌گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی و خدماتی دارند، ولی نمی‌دانند در چه موضوعی اشتغالزایی کنند  اضافه کرد: ما سرمایه‌گذار را راهنمایی کنیم و با دادن ایده و طرح سرمایه گذاری، رونق تولید را در شهرستان ارتقا دهیم.
حسنی با بیان اینکه با فکر، اندیشه و مشورت می‌شود حرکت تعاملی و هم‌افزایی در پیش گرفت گفت بانک‌ها نیز باید در زمینه اعطای تسهیلات اشتغالزایی همت کنند.
وی با اشاره به اینکه اولویت اول کاری تمام دستگاه‌های اجرایی رونق تولید و اشتغال است اضافه کرد: جوان بیکار مورد تهدید و خطر است لذا ما هر‌چه در توان داریم باید برای اشتغال جوانان کار کنیم و سیاست‌های کلان کشوری و استانی را در شهرستان بومی‌سازی کنیم.
فرماندار لارستان ادامه داد: با توجه به پتانسیل منطقه و شرایط خاص جغرافیایی باید به اجرای طرح‌های مناسب همچون احداث نیروگاه خورشیدی در منطقه لارستان و کشت‌های گلخانه‌ای توجه شود. حسنی با بیان اینکه منطقه لارستان بزرگ ظرفیت پذیرش سرمایه‌گذار خارجی نیز دارد ادامه داد: با توجه به اینکه لارستانی‌های زیادی در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به کار و فعالیت هستند باید برخی از آنها را تشویق و ترغیب کرد تا در زادگاه خودشان سرمایه‌گذاری کنند. وی افزود: باید واحدهای تولیدی فعال در شهرستان تقویت شوند و تلاش کنیم واحدهای نیمه فعال و راکد به چرخه تولید باز گردند و تا می‌توانیم مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی را حل کنیم تا به تولیدکنندگان فشار نیاید. حسنی خطاب به رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تسهیلاتی که جهت اشتغال زایی به منطقه لارستان اختصاص یافته است باید برای اشتغالزایی و رونق تولید در شهرستان هزینه شود و انحرافی از طرح‌ها نداشته باشیم. فرماندار لارستان همچنین از بانک‌های شهرستان خواست تا نسبت به تعامل و همکاری با ادارات مبنی بر جذب کامل تسهیلات تلاش کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی