[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نخستین بازار تجاری صنایع دستی کشور در شیراز افتتاح می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث فرهنگی فارس ویژه برنامه‌های هفته صنایع دستی در این استان را اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس مصیب امیری اظهار داشت: ویژه برنامه‌های هفته صنایع دستی با شعار «‌صنایع دستی، رونق تولید، توسعه اشتغال» از ۲۰ لغایت 26خرداد ماه برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همزمان با هفته صنایع دستی و با همکاری بخش خصوصی، نخستین بازار تجاری صنایع دستی کشور در شیراز افتتاح می‌شود.
امیری افزود: این بازاردر مرحله اول، شامل 65‌غرفه در مجتمع تجاری مهستان شیراز است و کارکرد این غرفه‌ها، عرضه و فروش آثار صنایع دستی استان فارس، کارگاه تولید زنده، بسته بندی و صادرات صنایع دستی توسط یک تیم حرفه‌ای از اساتید و کارشناسان و بازاریابان این حوزه است.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به برگزاری نشست تخصصی صنایع دستی اضافه کرد: اعطای دو گواهی بین‌المللی مرغوبیت صنایع دستی به دو هنرمند خانم در رشته‌های منبت و گلیم، برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان- هنرمندان و حامیان بخش خصوصی و دولتی، ارائه 39‌گواهی کیفیت کارگاهی با هدف ارتقا کمی‌ و کیفی محصولات صنایع دستی، رونمایی از 3‌اثرشاخص معرق-خاتم و منبت‌، رونمایی از تمبر یادبود مرحوم احمد شیشه‌گر استاد کاشی هفت رنگ، نقال خوانی معرفی رشته‌های صنایع دستی و نصب بنر معرفی هنرمندان شاخص در محوطه بیرونی حافظیه با همکاری شهرداری شیراز از دیگر برنامه‌های این هفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی