[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۷
  • دوره جدید

پروازملخ‌ها برفراز فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس اعلام کرد که هم‌اینک شاهد افزایش نقاط پراکنده و تراکم حمله ملخ‌ها در 14 شهرستان استان هستیم.
محمدمهدی قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با اشاره به آغاز موج جدید ملخ‌ها که طبق اعلام سازمان فائو از 20‌خرداد ماه آغاز می‌شود گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده این حمله که نسبتاً سنگین است تا اوایل تیرماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: باوجود اعلام و هشدار نسبت به حمله دسته‌جات میلیونی ملخ‌ها به فارس به‌ویژه در جنوب این استان اما خوشبختانه هنوز شاهد حمله شدید نبود‌ه‌ایم.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، موج جدید حمله ملخ‌ها به فارس از کشور امارات وارد هرمزگان و حاجی آباد فارس شده است.
قاسمی‌ خاطرنشان کرد: در حال حاضر 14‌شهرستان در فارس در معرض حمله ملخ‌ها قرار گرفته‌اند که سه شهرستان آن غربی و مابقی جنوبی هستند.
وی با بیان اینکه سموم به میزان کافی و مناسب در شهرستان‌ها وجود دارد و انبارها نیز تجهیز شده‌اند عنوان کرد: سمپاش‌های دولتی و تعاونی‌های روستایی و باغداران نیز فعال هستند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: از ابتدای هفته جاری تاکنون دو جلسه مدیریت بحران در استان برگزار شده است و پیرو این جلسه و هماهنگی‌های بیشتر برای مبارزه با ملخ‌ها، امور عشایر و منابع طبیعی نیز سمپاش‌های خود را آماده کرده‌اند.
قاسمی ‌با اشاره به استقرار دو فروند هواپیمای سمپاش در شهرستان‌های شیراز و داراب گفت: در حال حاضر هواپیمای سمپاش داراب در حال فعالیت است.
وی همچنین با بیان اینکه مبارز‌ه ‌با ملخ‌ها از غروب هر روز آغاز می‌شود، یاداور شد که از ابتدای حمله ملخ‌ها تاکنون در وسعت 27‌هزار هکتاری با آنها مبارزه شده است که 121 هزار هکتار از این میزان مربوط به پیش از امسال بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی