[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

کاهش مصرف انرژی در ارزیابی مدیران فارس اثرگذار است، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از ادارت و دستگاه‌های اجرایی استان خواست با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و گرما، راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف برق را در دستور کار قرار داده و با مدیریت صحیح مصرف، امکان تداوم برق رسانی به مشترکین و جلوگیری از خاموشی برق را فراهم کنند‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، عبدالرضا قاسم ‎پور در دیدار با مدیران برق استان با بیان اینکه مدیریت مصرف به معنای درست مصرف کردن است، صرفه جویی در مصرف برق را زمینه ساز استفاده همگان از برق در جهت افزایش سطح رفاه عمومی و تأمین برق پایدار و مطمئن برشمرد‌. 
وی با بیان اینکه در آمدهای ارزی ناشی از صرفه جویی در مصرف برق در اختیار استان قرار می‌گیرد، این موضوع را فرصتی مناسب جهت توسعه استان توصیف کرد‌.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تأکید کرد: کاهش مصرف انرژی و میزان موفقیت در مدیریت مصرف در ارزیابی مدیران استان اثرگذار خواهد بود‌. قاسم‌پور رعایت مدیریت مصرف برق در ساعت‌های اوج مصرف (ساعت ۱۲ تا ۱۶) را ضروری دانست و بر لزوم صرفه جویی به میزان حداقل ۲۰‌درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته تأکید کرد و از مدیران مجموعه‌های مربوطه خواست نظارت دقیق و مستمر بر اجرای این امر داشته باشند‌.
وی از مدیران دستگاه‌ها و ادارات خواست استفاده از تجهیزات اضافی و غیر ضرور؛ به‌ویژه تجهیزات پر مصرف در ساعات اوج مصرف را متوقف و به زمان‌های کم باری موکول کنند‌.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس همچنین از تشکیل کمیته بازرسی عملکرد ادارات در زمینه‌های مختلف به‌ویژه مصرف برق خبر داد و اظهار کرد: گزارشات این کمیته به منظور تصمیم‌گیری نهایی در اختیار استاندار قرار خواهد گرفت‌.
قاسم‌پور به‌ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مختلف استان در راستای تقویت فرهنگ صرفه‌جویی اشاره کرد و همکاری تشکل‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، ائمه جمعه و جماعات، رسانه‌ها و سایر نهادهایی که با مردم در ارتباط هستند را در نهادینه کردن این فرهنگ مؤثر دانست‌.
معاون استانداری فارس از همه اقشار و گروه‌های مردمی‌خواست با همکاری در مدیریت مصرف انرژی مسئولان را برای توسعه استان همراهی کنند‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی