[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

ممنوعیت دریافت وجه هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تأکید بر اینکه دریافت وجه از اولیای دانش‌آموزان در زمان ثبت‌نام تا ابتدای مهرماه و شروع سال تحصیلی ممنوع است گفت: تنها امکان دریافت مبلغ بیمه و کتاب درسی از والدین تا آغاز سال تحصیلی وجود دارد‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌عسکر نجفی شنبه 20خرداد در جمع خبرنگاران با تأکید مجدد بر این نکته که در آموزش و پرورش پول گرفتن از والدین حین ثبت‌نام ممنوع است گفت: تنها مدارس شاهد، نمونه دولتی و استعدادهای درخشان طبق قانون می‌توانند وجه دریافت کنند که البته برخی مردم خود داوطلبانه مبالغی نقدی برای کمک به مدارس دولتی پرداخت می‌کنند‌. 
او گفت: اگر مدیر مدرسه‌ای خارج از چارچوب‌های وضع شده به اجبار و با مکانیزم‌های غیرمتعارف مردم را وادار به پرداخت وجه کنند، در‌صورت حصول گزارش بلافاصله با وی برخورد خواهد شد‌. مدیرکل آموزش و پرورش با تصریح بر اینکه در این رابطه هیچ‌گونه مماشاتی با مدیر متخلف مدارس نخواهیم داشت گفت: اگر تخلفی گزارش شود، بازرس اعزام و در صورت تأیید تخلف، واکنش لازم انجام خواهد شد و حتی تا عزل مدیر پیش خواهیم رفت. نجفی مجدداً بیان کرد که گرفتن پول نقدی از سوی مدیران مدارس خلاف است و در صورت گزارش، برخورد جدی خواهد شد و ادامه داد: دادن شماره حساب مدرسه تنها بابت پول بیمه و کتاب درسی قانونی است نه وجه دیگری. مدیرکل آموزش و پرورش همچنین از شهروندان خواست تا در صورت بروز هر گونه تخلفی از سوی مدیران مدارس در زمان ثبت‌نام دانش آموزان به شماره تماس‌های 32359613 و 32355609 اطلاع دهند و یا به سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات مراجعه کنند‌. 
نجفی همچنین با اشاره به آغاز ثبت‌نام دانش آموزان استان در مقاطع مختلف تحصیلی بیان کرد: از ساعت هفت و سی دقیقه صبح دوشنبه بیستم خرداد ثبت‌نام مقطع اول ابتدایی در استان آغاز شده و والدین می‌توانند با مراجعه به سامانه SAMAN.FARSEDU.IR  با درج کد ملی دانش آموز، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی