[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

فتاح خبر داد: افزایش ۱۴درصدی دریافتی مددجویان کمیته امداد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) از افزایش ۱۴درصدی دریافتی مددجویان از تیرماه به بعد خبر داد.
به‌ گزارش ‌ایسنا، فتاح، صبح روز یکشنبه با حضور در جمع خبرنگاران در حاشیه حضورش در شورای اسلامی‌ شهر تهران گفت‌: انصافاً دولت آنچه را که در توان داشته، انجام داده است و همین دیروز نامه‌ای به امضای نوبخت و ربیعی ابلاغ شد که براساس آن ۱۴درصد به دریافتی مددجویان از تیرماه به بعد ‌اضافه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این خبر را برای اولین بار است که اعلام می‌کنم، خاطرنشان کرد: همچنین وام اشتغال روستایی مناطق محروم نیز ‌اضافه شده است. البته جلساتی در سطح کلان نیز تشکیل شده است و ما به آن دعوت شده‌ایم، اما باید این را بگویم که دولت تلاش دارد تا بتواند رسیدگی هرچه‌ بیشتری به نیازمندان داشته باشد تا این تورمی‌که تحمیل شده است، حل شود.
کمیته امداد در کنار روحانی است
فتاح در ادامه‌ با اشاره به اینکه حرف ما این است که شورای اسلامی‌ شهر تهران، شهرداری و کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) مسئول هستند و می‌توانند در کنار یکدیگر موفق عمل کنند، بیان‌ کرد: برخی از اعضای شورای شهر تهران انتقاد داشتند که ما با دولت زاویه داشته باشیم، اما باید این را اعلام کنم که ما درباره دولت‌ها قضاوت نمی‌کنیم، اما لازم به ذکر است که کمیته‌ امداد در کنار روحانی است و در حال‌ حاضر نیز شرایط به گونه‌ای است که خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشته‌اند و زخم زبان می‌زنند، ولی ما به عنوان کمیته‌ امداد در کنار دولت هستیم، چرا که دولت، مردم است و خیالتان در این خصوص راحت باشد.
کسی نمانده که در کار کمیته امداد نظارت نکرده باشد
فتاح در مورد میزان شفافیت در کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) نیز، خاطرنشان کرد: کسی نمانده است که در کار ما نظارت نکند، از دیوان عدالت اداری تا دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، مجلس شورای اسلامی‌، حراست بازرسی و... بر کار ما نظارت دارند، البته صاحب اختیار هستند و می‌توانند هرچیزی را که از کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) دیدند بگویند اما بروید و ببینید دیگران چه می‌کنند و تنها یک آمار محرمانه در کمیته‌ امداد وجود دارد و آن هم اسم و آدرس مددجویان است و همین شهرداری بارها به ما نامه نوشت که می‌خواهیم برای مددجویانتان بسته غذایی ببریم، به آنها آدرس ندادیم چراکه آنها آبرو دارند و به ما اعتماد کردند.
وی در مورد ابلاغیه رئیس‌جمهور در مورد صرفه‌جویی نیز یادآور شد: من وزیر نیرو بودم و مصیبت کمبود آب و برق را دیده‌ام، اما ساختمان کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) برق خورشیدی می‌گیرد و یک عدد لامپ پیدا نمی‌کنید که کم‌مصرف نباشد و مخاطبان ما مددجویان هستند و من چگونه به مددجویی که ماهانه ۳۰۰تا ۴۰۰هزار تومان می‌گیرد بگویم که اسراف نکن، چه اسرافی می‌کند؟ من خجالت می‌کشم و قطعاً نظر دولت، صرفه‌جویی در سایر بخش‌های دیگر بوده است، چراکه تورم چند ماهه اخیر توان خانواده‌های مددجویان را نیز تحت تأثیر قرار داده است و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این مسئله رفع شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی