[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۰
  • دوره جدید

پیام دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز به همایش خیرین مدرسه‌ساز، روزنامه شیراز نوین

نصرالله کیانی دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز با ارسال پیامی‌به همایش خیرین فرهنگ‌دوست و مدرسه‌ساز ناحیه یک شیراز از خیرین مدرسه‌ساز باعنوان معماران آسمانی و بانیان خشت‌های ماندگار یاد کرده و همتشان را در احداث فضاهای آموزشی در شیراز و به‌ویژه حوزه شهری و روستایی ناحیه یک ستود. در بخشی از این پیام می‌خوانیم:  
هوالرحمن الرحیم
«الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِینَةُ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا - وَالْبَاقِیَاتُ الصَّالِحَاتُ خَیْرٌ عِنْدَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَیْرٌ أَمَلًا»  
آری کسب فضائل نفسانی، انجام عمل صالح و گذر از زخارف زودگذر دنیا و متلذذات آن، باقیات الصالحاتی است که ره توشه‌ی همه‌ی ما در جهان آخرت است و به تعبیر مولای متقیان حضرت علی علیه السلام: «نیکنامی‌ای که خدا برای کسی در میان مردم، مقرر می‌دارد بهتر است برای او از مالی که به عنوان ارث در میان دیگران به یادگار می‌ماند» تحیت خاضعانه و درود خاشعانه بر کریمانی که تار و پود نکویی و ایثار را به شوق قرب إلی الله گره می‌زنند تا فرشی از مهرآفرینی را زیر قدم‌های کودکان بگسترانند.آسمانیانی که با بارانیدن سحاب رحمت، محفل عشق را، مطرّا نموده و در همراهی و همدلی با کودکان بی‌بضاعت، غنچه‌ی خواستن‌هایشان را به گل توانمندی شکوفا می‌سازند. خیّرین نیک‌اندیشی که به حق معماران آسمانی و بانیان خشت‌های ماندگارند و با حضور نقش‌آفرین خویش و تلألو ملکات فاضله در حمایت از اندیش‌آموزان مستعد، گلواژه‌های مصحف شریف را در آیه مبارکه‌ی، «وَ ما تُقَدِّمُوا لِأَنْفُسِكُمْ مِنْ خَیْرٍَ» به منصه‌ی ظهور می‌رسانند.قدر مسلم تبعیت از منش مولایمان حضرت علی 
علیه السلام در حمایت از محرومان و بهره‌مندی هزاران دانش‌آموز از خزائن علم و معرفت، یاد و نام همه نیک‌نامان خِیراندیش را بر تارک اندیشه‌ی عالم‌پروران و علم‌آموزان زنده نگه می‌دارد. 
آری... یاریگران امروز، یادگاران ماندگار فردایند و نیکوکاری امروز خِیراندیشان، مهربانی ابدی خداوند متعال را برایشان به ارمغان می‌آورد. اینجانب ضمن ارج نهادن به سعی بخردانه‌ی مسئولان اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، ادارات متبوعه و نیز اداره کل نوسازی مدارس فارس و همچنین حمایت دلسوزانه‌ی مجمع خیّرین مدرسه‌ساز استان و خیّرین معزّز در جهت توسعه‌ی سوادآموزی، اجرای عدالت آموزشی و ترویج سنت حسنه‌ی وقف، درسراسر استان فارس بالاخص آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز، ازهمه خیرینی که به انحای مختلف اعم از ساخت مدرسه، نمازخانه، اهدای زمین و خانه مسکونی و نیز تجهیز مدارس، یاری‌‌ده فرزندان این مرزوبوم بودند تقدیر نموده و قدوم مهرگستران خِیرآفرین را در راستای اعانت در منشأت خیر و افروختن چراغ راه متعلّمین و متربّیان گرامی‌ می‌دارم. بی‌شک علوّ همت و اوج عطوفت این بزرگواران غبطه‌برانگیز است آنچنان که اینجانب از قدوم کریمانه‌شان تیمّن جسته و از شمیم دستان پرمهرشان تمتّع می‌یابم. امیدوارم خداوند متعال، فعل احسن ایشان که مزین به حسن فاعلی است را به فضل و کرم خویش بپذیرد و همگی ما را بالعنایه از معتصمین به «حبل المتین» و «عروه الوثقی» قرار دهد.
 ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید 
هم مگر پیش نهد لطف شما گامی‌ چند 
حافظ از شوق رخ مهر فروغ تو بسوخت 
کامگارا نظری کن سوی ناکامی ‌چند 
 «تقبل الله منا و منکم صالح الاعمال»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی