[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس: دولت یازدهم، میراث‌دار دیوارهای فروریخته اقتصادی است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی

 مدیر سازمان تعاون روستایی فارس این سازمان را در میان دستگاه‌های وابسته به جهاد کشاورزی از مهم‌ترین و خاص‌ترین‌ها دانست. احد بهجت حقیقی در گفتگو با خبرنگار شیرازنوین، با بیان اینکه در سالی که گذشت به کمک و همت کشاورزان شاهد رشد 7.8 درصدی اقتصاد کشور بودیم، گفت: به اذعان رئیس جمهور رشد بالای اقتصادی مرهون تولید است که 5درصد آن در بخش کشاورزی است. او با یادآوری اینکه تعاون روستایی متشکل از دو بخش خصوصی و دولتی است، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما در سازمان، توسعه کیفی است که خوشبختانه فارس در این راستا گام‌های بسیار خوبی را برداشته است. مدیر سازمان تعاون روستایی فارس تصریح کرد: یکی از دستگاه‌های اصلی خدمات رسان به کشاورزی و تولید، تعاون روستایی و شبکه تعاونی‌های تحت پوشش آن است؛ همچنین درآمدهای این شبکه در حال افزایش و زیان‌های سنواتی آن رو به افول است.
بهجت حقیقی با اشاره به خودکفائی گندم و تلاش دولت برای ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان، بیان داشت: خرید بالای 14 میلیون تن گندم در کشور نشانگر همین امر است.
او با تأکید بر اینکه با تکیه بر اعتبارات دولتی نمی توان زیر ساخت ایجاد کرد، عنوان کرد: جای تأسف است که برای تجهیز شبکه و ایجاد زیر ساخت به اعتبارات دولتی تکیه کنیم؛ زیرا اعتبارات دولتی به شدت آسیب دیده و اعتبارات عمرانی نیز کاهش یافته است.
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم جذب سرمایه گذار در استان خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌های این سازمان پیشرفت و سوق به سمت تعاونی‌های بزرگ است که مستلزم جذب سرمایه گذار در این حوزه است؛ همچنین باید آنان را ترغیب و آگاه کرد که سرمایه گذاری در برخی مشاغل همچون احداث سیلو و سردخانه بدون ضرر و بسیار سودآور است.
بهجت حقیقی با بیان اینکه نبود زیر ساخت‌ها به بخش کشاورزی آسیب جدی وارد می‌کند، اذعان داشت: یکی از بزرگ‌ترین موانع و مشکلات موجود در بخش کشاورزی زیرساخت‌های کهنه‌ای است که در کشور وجود دارد و دولت یازدهم میراث دار دولتی است که دیوارهای اقتصادی آن فرو ریخته است.
او در ادامه افزود: دولت یازدهم آرام آرام در حال ساخت این دیوارهای فروریخته است. نبود زیر ساخت مناسب در کشور باعث می‌شود که هر اتفاق تبدیل به یک بحران شود.
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس با تأکید بر اینکه بدون تبادل علم و اطلاعات با دنیا، نمی توان کار کرد گفت: نیروهای جوان و تازه‌وارد باید فضا را برای بخش تعاونی ایجاد کرده و نواقص را بشناسند. بابد حقیقت را پذیرفت که با امکانات موجود و وسایل مستهلک نمی‌توان کشاورزی کرد.
بهجت حقیقی افزود: شناخت بازار و مدیریت فروش راهکارهایی است که در کنار جذب سرمایه گذاران به تقویت و رشد تعاونی‌ها کمک می‌کند. کشور ما خاصه استان چهارفصل فارس دارای پتانسیل‌های فراوانی برای جذب سرمایه گذار است. حرکت در مسیر توسعه کیفی و تجمیع کشاورزی موجبات رشد اقتصادی استان را فراهم می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی