[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تأکید بر نقش مهم روابط عمومی‌ها ، روزنامه شیراز نوین

اولین گردهمایی خانواده بزرگ جهاد کشاورزی در سال جاری با حضور کیانی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، واحدی‌پور رئیس اداره روابط عمومی ‌این سازمان، مسئولان روابط عمومی ‌مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان فارس، مدیریت‌های ستادی و دستگاه‌های وابسته طی دو روز برگزار شد.
در ابتدای این جلسه واحدی‌پور ضمن بیان این مطلب که برگزاری این گردهمایی با محوریت «نحوه مصاحبه خبری»، «رسانه‌های نوین» و «استانداردهای روابط عمومی» از اهداف برگزاری این همایش آموزشی است، اظهار داشت: در بیشتر دستگاه‌ها روابط عمومی‌ هرچند به صورت علمی ‌و تخصصی مورد توجه قرار نگرفته، اما همواره یکی از حساس‌ترین مشاغل در سازمان‌ها است و بسیار خرسندم که در این سازمان رئیس، معاونان و مدیران نیز با این دیدگاه همواره روابط عمومی ‌را مورد حمایت خود قرار داده‌اند. وی افزود: ارتباط نویسنده و مخاطب در رسانه الکترونیکی نه یک ارتباط سرد، یک‌سویه و از بالا به پایین است بلکه ارتباطی صمیمانه، دوسویه و تعاملی است و روابط عمومی‌ به عنوان هنر هشتم رابطه بسته مصرف‌کننده منفعل و تولیدکننده مسلط را به رابطه آزاد، فعال و متقابل همه انسان‌ها بدل ساخته است.
واحدی‌پور در قسمت دیگری از سخنانش گفت: در سال جاری درصدد استانداردسازی روابط عمومی‌ هستیم.
در ادامه این جلسه معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: باید بتوانیم عملیاتی کار کنیم بدین صورت که باید در ابتدای سال جامعه هدف با رویکرد فعالیت‌ها مشخص شود و در حوزه فعالیت خود برنامه‌محور فکر کنید. 
وی افزود: فی مابین روابط خود، اتاق فکر تدوین کنید چراکه نتایج حاصله به ارتقای بهره وری نظام سازمانی کمک به‌سزایی می‌کند.
کیانی در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های همکاران روابط عمومی‌ این سازمان گفت: روابط عمومی‌ها جایگاه بسیار مهمی‌ دارند و اگر این جایگاه مهم را نداشته باشند، سازمان‌ها محکوم به فنا هستند و درواقع روابط عمومی‌ کارا و توانمند می‌بایستی اتفاقات داخل و خارج از سازمان را رصد کرده و با اطلاع‌رسانی و گزارش‌دهی به موقع بر اوضاع و احوال مسلط باشد. کیانی اظهار داشت: باور دیگری که در افراد روابط عمومی ‌باید نمود داشته باشد این است که بتوانند توانمند شوند و این مؤلفه را دنبال کنند بنابراین نحوه ارتباطات را بدانید، نحوه استفاده از زمان را به خوبی تشخیص دهید یعنی بتوانید زمان را مدیریت کنید و قطعاً چنین افرادی در ادامه این کار موفق خواهند شد.
وی در خاتمه با اشاره به سخنان اخیر ریاست جمهوری گفت: یکی از مباحث وفاق، همدلی، هدایت، نظارت و کنترل نقدینگی از بعد روحی و روانی است که در جامعه حاکم است و نیز یکی دیگر از این موضوعات بعد صرفه‌جویی در هزینه‌ها نظیر سوخت، برق، آب، گاز، تلفن و اینترنت است که مباحثی هستند که دوستان باید به دنبال آن بروند و در جهت پیاده‌سازی آن‌ها و تدوین افکار عمومی ‌تلاش کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی