[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

همایش تجلیل ازخیرین مدرسه‌ساز ناحیه یک شیراز، روزنامه شیراز نوین

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی_ شیرازنوین
همایش تجلیل از خیرین فرهنگ‌دوست و مدرسه‌ساز ناحیه یک شیراز برگزار می‌شود. نصرالله کیانی دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز با اعلام این خبر اظهار داشت: به‌منظور قدردانی از اقدامات خیرخواهانه خیرین فرهنگ‌دوست و نیکوکارانی که در زمینه ساخت مدرسه یا اهدای اموال و دارایی‌های خود و وقف زمین آموزشی در سال‌های بعد از انقلاب، به‌ویژه در دوران ۵ساله خدمت وی در سمت مدیر ناحیه یک منشأ خدمات ارزنده به مردم شیراز و به‌ویژه دانش‌آموزان شهری و روستایی این ناحیه بوده‌اند مراسمی ‌باحضور مسئولانی از استانداری، فرمانداری، شهرداران مناطق و مدیران دستگاه‌های اجرایی در مجتمع علمی‌آموزشی و فرهنگی‌ورزشی احسان برگزار و از مقام شامخ آن معماران آسمانی تجلیل و تقدیر می‌شود.
کیانی گفت: این همایش با مشار‌کت و همراهی اداره کل نوسازی مدارس فارس، اداره کل آموزش وپرورش، مجمع خیرین مدرسه‌ساز و مدیریت آموزش وپرورش ناحیه یک برگزار و یکصد خیر بزرگ و ارجمندی که در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت و ده نفر از مدیرانی که در راستای کمک همه‌جانبه به مدارس همراهی و همکاری لازم داشته‌اند با اهدای تندیس و لوح تقدیر تکریم می‌شوند.
وی افزود: در این همایش باشکوه و معنوی پس از تلاوت آیات الهی و سرود رسمی‌ جمهوری اسلامی ‌ابتدا سعید مهبودی سرپرست مدیریت آموزش وپرورش ناحیه یک خیر مقدمی‌ به حضار خواهد گفت و پس از آن نصرالله کیانی مدیر سابق ناحیه یک و رئیس برگزاری این همایش به سخنرانی خواهد پرداخت. سخنرانی احمدی سرپرست اداره کل آموزش وپرورش فارس، رحمانی معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی استانداری، موصلی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس و میرباقری رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز فارس و اجرای چند کلیپ و سرود و... از دیگر برنامه‌های این همایش خواهد بود.
در همین رابطه مهبودی سرپرست اداره آموزش وپرورش ناحیه یک شیراز نیز در گفتگو با خبرنگار شیرازنوین ضمن قدردانی از تلاش‌های دست‌اندرکاران برپایی این همایش و بویژه با تشکر از زحمات نصرالله کیانی در ۵ سال اخیر به‌دلیل همراه کردن خیرین مدرسه‌ساز برای مشارکت در امر مدرسه‌سازی اظهار داشت: بحمدالله میزان مشارکت‌های مردمی ‌و همراهی خیرین در استان فارس زبان‌زد بوده و در ناحیه یک بی‌نطیر است. مهبودی گفت: تا سال ۹۲ مبلغی حدود۵۰۰میلیارد ریال مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی را شاهد بوده‌ایم اما از سال۹۲ به این طرف این مبلغ ۱۰۰درصد افزایش پیداکرده و به ۱۰۰۰میلیارد ریال رسیده  است؛ به این معنی که طی ۵سال اخیر رقمی‌ معادل ۵۰ میلیارد تومان در ناحیه یک شیراز از وجوه خیرین بزرگوار جذب مدرسه‌سازی شده است. 
مهبودی همچنین افزود: به لطف و مدد الهی و با مشارکت خیرین و پشتکارجناب کیانی و شورای معاونان ناحیه و همراهی و همکاری ادارات کل آموزش وپرورش و نوسازی مدارس درحال حاضر تعداد ده باب واحد آموزشی درحال ساخت در این ناحیه است که دو باب آن به صورت مجتمع آموزشی و دارای مقاطع گوناگون تحصیلی است که تعدادی از این مدارس خیرساز در سال۹۷ و مابقی آنان در سال۹۸ بهره‌برداری می‌شوند. گفتنی است آموزش وپرورش ناحیه یک شیراز با برخورداری از ۹۳۰۰۰ دانش‌آموز و قریب به۵۰۰واحد آموزشی یکی از بزرگترین مناطق (نواحی) آموزشی کشورمان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی