[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

اولویت انتخابات مشارکت است، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: در شرایط کنونی که کشور نیازمند اتحاد و همدلی هرچه بیشتر است، احزاب و گروه‌های سیاسی فارغ از هرگونه اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه‌، زمینه‌ساز مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات دوم اسفند باشند.
سید احمد احمدی‌زاده، سه‌شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: ستاد انتخابات استان فارس در کنار توجه به مسئله امنیت و سلامت انتخابات، بحث مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو را نیز با جدیت دنبال می‌کند و استاندار فارس نیز بر این مهم تأکید دارد.
وی ادامه داد: بحث حضور پرشور مردم در انتخابات برای ما به‌عنوان یک اصل اساسی مطرح است و به فرمانداران نیز تأکید کرده‌ایم که با همراهی و مشارکت احزاب و گروه‌های سیاسی، شرایط را برای این حضور فراهم کنند. او اظهار داشت: مسئله مهم دیگری که به فرمانداران و دیگر دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات تأکید شده رعایت اصل بی‌طرفی در انتخابات است و اینکه نام چه کسی از صندوق آرا خارج می‌شود بسته به انتخاب و رأی مردم دارد.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس اضافه کرد: وظیفه ما فراهم کردن شرایط برای حضور حداکثری مردم در انتخابات و صیانت از آرای آنها است و به همه مردم اطمینان می‌دهیم که با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها از رأی آنها صیانت خواهیم کرد.
احمدی‌زاده، با اشاره به اینکه تاکنون استعفای ۲۵‌نفر از مدیران و مسئولان استان برای شرکت در انتخابات مسجّل شده است گفت: البته تعداد این افراد با اعلام و ثبت نهایی استعفای آنها بیشتر خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس، با اشاره به رصد روزانه فعالیت داوطلبان نمایندگی مجلس گفت: چنانچه این فعالیت‌ها خارج از ضوابط قانونی باشد، این تخلفات در مراحل بررسی صلاحیت‌ها توسط هیأت‌های اجرایی و نظارت لحاظ خواهد شد.
احمدی زاده افزود: به فرمانداران استان نیز تأکید شده که ضمن رصد اینگونه فعالیت‌ها، گزارشی از فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداها در اختیار ستاد انتخابات استان قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، برگزاری الکترونیکی انتخابات را منوط به موافقت شورای نگهبان دانست و گفت: چنانچه شورای نگهبان با این‌کار موافقیت کند آمادگی داریم که با فراهم ساختن زیرساخت‌ها این مهم را در استان عملیاتی کنیم.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند‌۹۸ در کشور برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی