[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۰
  • دوره جدید

استقبال رسمی روحانی از نخست وزیر ژاپن در کاخ سعدآباد، روزنامه شیراز نوین

«حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران دیروز از «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن به‌صورت رسمی استقبال کرد.
به گزارش ایرنا، در مراسم استقبال رسمی، پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ژاپن از یگان تشریفات سان دیده و سپس هیئت‌های عال‌یرتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.
رؤسای جمهوری دو‌کشور بلافاصله پس از پایان مراسم استقبال رسمی، وارد محل مذاکرات دوجانبه شدند.
تقویت همکاری‌های مشترک در عرصه‌های مختلف دوجانبه و بین‌المللی و ایجاد شتاب در روابط ایرانی و ژاپن در حوزه‌های مختلف از جمله محورهای مذاکرات هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور است.
آبه شینزو عصر دیروز با استقبال محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه وارد تهران شد. وی قرار است امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کند.
کونو تارو وزیر خارجه ژاپن هم دیروز پیش از ورود نخست وزیر این کشور در محل وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
ظریف: روزانه با تبلیغات و نفرت پراکنی‌های آمریکایی‌ها مواجه هستیم
وزیر امور خارجه با اشاره به جنگ و تروریسم اقتصادی دولت آمریکا ضد ملت ایران گفت: جنگ اقتصادی را با ملت ما آغاز کرده‌اند و روزانه هم با تبلیغات و نفرت پراکنی‌های آمریکایی‌ها مواجه هستیم.
به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظریف» دیروز چهارشنبه ضمن خوشامدگویی به همتای ژاپنی و هیئت همراه، با اشاره به روابط دیرینه دو کشور و ۹۰‌سال روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن، این کشور را دوست و شریک خوب ایران در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواند و از سفر مقامات عالی‌رتبه ژاپن به ایران استقبال کرد. ظریف با اشاره به جنگ و تروریسم اقتصادی دولت آمریکا ضد ملت ایران افزود: جنگ اقتصادی را با ملت ما آغاز کرده‌اند و روزانه هم با تبلیغات و نفرت‌پراکنی‌های آمریکایی‌ها مواجه هستیم.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در این شرایط سخت برای رفاه و آسایش مردم خود راه‌هایی را خواهیم یافت که از جمله آن تجدیدنظر در بودجه و سیاست‌های مالی بدون اتکاء به نفت است.
کونو تارو نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و پذیرش هیئت عالی ژاپن توسط مقامات عالی کشور خاطر‌نشان کرد: سفر شینزوآبه به ایران به‌عنوان یک کشور دوست، تاریخی است. ایران کشوری مهم در منطقه است و ما معتقدیم در این منطقه مهم هر‌چه تنش کمتر باشد به‌نفع همگان است؛ در غیر‌این‌صورت همه ضرر می‌کنیم.
این دیپلمات ژاپنی خاطرنشان کرد: ژاپن آماده است هر‌کاری که به کاهش تنش منجر شود، انجام دهد.
وزیران امور خارجه ایران و ژاپن در ادامه دور دوم گفت‌وگوهای خود را برگزار کردند و پس از آن محمد جواد ظریف برای استقبال از شینزو‌آبه نخست وزیر ژاپن راهی فرودگاه مهرآباد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی