[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

داوود مهابادی، سرمربی فجرسپاسی: در صورت محقق شدن این بودجه، می‌توانیم تیم خوبی ببندیم، روزنامه شیراز نوین

 تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز قرار است براساس یک برنامه سه ساله که دو سال آن را پشت سرگذاشته، به لیگ برتر صعود کند. از آنجا که این باشگاه سال پایانی برنامه خود را پشت سر می‌گذارد، پرسش این است که در شرایط کنونی می‌تواند آرزوی هفت ساله هواداران خود را برای صعود محقق کند؟ به گزارش ایرنا، حدود ۲ سال پیش پس از تغییر و تحول در باشگاه فجرشهید سپاسی شیراز، عبدالرسول فلاح که تجربه مدیریت در برق شیراز ۷۵ساله را داشت، به عنوان مدیرعامل این باشگاه معرفی شد تا شاید بتواند پرچم این باشگاه ارزشی و پرافتخار را که اینک چراغ افتخاراتش خاموش شده، در لیگ برتر به اهتزاز درآورد.
مدیرعامل جدید فجر سپاسی پس از تکیه دادن به صندلی داغ این باشگاه بر اساس طرحی که از پیش تعیین شده بود اعلام کرد که برنامه ما برای صعود به لیگ برتر سه ساله است. شواهد بیانگر آن است که در سال‌های اول و دوم هیچ نشانه‌ای از تحقق این برنامه دیده نشده است.
عبدالرسول فلاح از زمانی که مسند مدیرعاملی این باشگاه را برعهده گرفته گفته است که برای جذب منابع مالی به هر دری می‌زند، در حالی که برنامه و بودجه با هم بسته می‌شوند و وقتی پول نباشد، طبیعی است برنامه به ثمر نخواهد نشست.
نیازمند اراده‌ای قوی برای حمایت از فوتبال هستیم
اما مشکل اساسی فوتبال فارس این است که هیچ‌گاه یک اراده قوی و هم‌افزایی پشتوانه تیم‌های فجر، قشقایی و برق شیراز نبوده است و این درست برخلاف دیگر استان‌های کشور است. از این رو تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد و منابع مالی مشخص و مصوبی نباشد، فوتبال استان فارس جایگاهی در لیگ برتر نخواهد داشت و معجزه هم آن را نجات نخواهد داد.
این پرسش را هواداران و کارشناسان فوتبال فارس بارها مطرح کرده‌اند که در استانی مانند بوشهر، دو تیم در لیگ برتر دارد یا شهرستانی مانند سیرجان فوتبالش لیگ برتری شده است چه اتفاقی می‌افتد؛ اما استان پهناور فارس و بودجه مناسبی که دارد هفت سال در تحقق آرزوی هواداران برای رفتن به لیگ برتر عاجز مانده است؟
همچنین آنها می‌پرسند چرا شهرداری‌های چندین کلان شهر کشور می‌توانند در ورزش حرفه‌ای به ویژه در فوتبال تیم‌داری کنند؛ اما شهرداری کلان‌شهر شیراز نمی‌تواند حتی هزینه سفر یک تیم را قبول کند؟ نقش شورای اسلامی ‌شهر شیراز که رأی جامعه ورزش در نشستن به کُرسی برخی اعضای شورا تأثیر زیادی داشت، چیست؟
هواداران و کارشناسان فوتبال فارس که انتظارشان به سر رسیده است، از عنایت‌الله رحیمی ‌استاندار ورزش دوست‌فارس انتظار دارند که پیش از شروع رقابت‌های لیگ دسته اول که قرار است فصل جدید آن از اواخر مرداد ۹۸ شروع شود، بودجه‌ای مشخص و در حد اینکه حداقل یکی از تیم‌های فجر یا قشقایی بتوانند به لیگ برتر صعود کنند، تأمین کند.
این گفته در میان فوتبالی‌ها رواج دارد که اگر در زمان نقل و انتقال فوتبال توانستید بازیکنان تأثیرگذار و مطرح را به خدمت بگیرید، آنگاه می‌توانید امیدوار به صعود به لیگ برتر باشید.
از اینکه مدیرعامل‌های باشگاه فجر یا قشقایی کاسه به دست پشت در این اداره یا نهادی دیگر بروند، دردی را دوا نخواهد کرد و ورزشگاه ۵۰هزار نفری پارس شیراز هم تیم‌های استقلال و پرسپولیس را به خود نخواهد دید.
یکی از پیشکسوتان مطرح فوتبال استان فارس که نخواست نامش فاش شود، به ایرنا گفت: هم‌اینک در آستانه انتخابات مجلس یازدهم هستیم و کاندیدای شهر شیراز در مجامع ورزشی و در تشییع جناره‌ها حضوری فعال دارند و بهتر است به جای شعارهای انتخاباتی، هم‌اینک دست تیم‌های فجر و قشقایی را بگیرند چرا که وقتی انتخاب شدند دیگر از آنها خبری نیست.
اگر حمایت شویم، می‌توانیم جزو مدعیان صعود به لیگ برتر باشیم
مدیرعامل باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز به ایرنا اعلام کرد: ما به تنهایی نمی‌توانیم برنامه سه ساله خود را به سرمنزل مقصود برسانیم و هم‌اینک نیاز به حداقل هفت میلیارد تومان پول نقد داریم تا به جنگ تیم‌هایی برویم که دو برابر این رقم هزینه می‌کنند.
عبدالرسول فلاح افزود: تیم شهید سپاسی متعلق به مردم فارس است و برای لیگ برتری شدن هم‌اینک دست تنها هستیم.
وی اضافه کرد: در اجرای برنامه سه ساله از همان ابتدا در بستن بودجه چشم به منابع استاتی داشته‌ایم که اگر وعده‌ها محقق شده بود، در همان سال اول هم شانس صعود داشتیم که در آخرین لحظه اتفاق نیفتاد.
فلاح ادامه داد: با انتخاب به موقع سرمربی تیم، گام بزرگی نسبت به گذشته برداشته‌ایم و این مربی زمان مناسبی را در اختیار دارد که بخواهد تیمش را ببندد و ما هم حمایت خواهیم کرد.
او افزود: مسئولان استان، به ویژه شهرداری، شورای شهر و مردم اگر بخواهند تیم فجر می‌تواند در لیگ جدید در جمع مدعیان باشد و کمکی هم که قرار شده بدهند، در همین فرصتی که برای شروع لیگ داریم بدهند تا بتوانیم بازیکنان خوبی به خدمت بگیریم.
نیمی ‌از بازیکنان فصل گذشته حفظ شده‌اند
سرمربی تیم فجر شهید سپاسی هم به ایرنا گفت: ۵۰درصد بازیکنان موردنظر از فصل گذشته حفظ شده‌اند و به دنبال تقویت تیم با گرفتن بازیکنان مناسب هستیم.
داوود مهابادی ادامه داد: تمرینات تیم از بیست و چهارم خرداد آغاز می‌شود و پس از بستن تیم و پشت سرگذاشتن تمرینات بدن‌سازی، چند دیدار تدارکاتی را پیش از شروع بازی‌ها در نظر گرفته‌ایم.
وی اضافه کرد: بودجه‌ای که باشگاه برای قرار گرفتن در جمع مدعیان اعلام کرده خوب است و می‌توانیم در صورت محقق شدن تیم خوبی را ببندیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی