[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

آمار باید درجامعه اثرگذار باشد، روزنامه شیراز نوین

 پیمان کشاورز-شیرازنوین:
‌سازمان صنعت، معدن و تجارت استان روز گذشته پس از سه‌ماه رئیس جدید خود را شناخت تا به‌گفته سخنرانان آیین تودیع سرپرست این سازمان و معرفی رئیس جدید و جوان آن، فصل نوینی در عملکرد سازمان صمت استان فارس آغاز شود. 
حمیدرضا ایزدی که پیش از این نیز به‌عنوان معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان صمت استان فارس مشغول بوده است به عنوان یکی از مدیران جوان در بدنه این سازمان از سوی رضا رحمانی وزیر صمت به‌عنوان مدیر سازمان صمت استان انتخاب شده است تا روند تحول در صنایع و معادن فارس شکل جدید و جدی‌تری به خود بگیرد. 
حمیدرضا ایزدی نیز در سخنان خود در این مراسم بر تحول در این حوزه و پرهیز از ارایه آمار صرف تأکید کرد و گفت: آمار و ارقام زمانی خود را نشان می‌دهند که در بطن جامعه شاهد تغییر و رونق باشیم. رئیس جدید سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ضمن تأکید بر اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت، این ارتباط را تاکنون در حد شعار دانست و از فعالان این عرصه‌ها خواست تا با همکاری و تعامل بیشتر این شعار را به واقعیت تبدیل کنند. 
ایزدی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور تصریح کرد: سال بسیار سختی را در پیش‌رو داریم و از تمامی‌ ادارات و نهادها نیز می‌خواهم تا همکاری بیشتری با حوزه صنعت و معدن داشته باشند چرا‌که تنها راه نجات از وضع فعلی تقویت تمامی ‌بخش‌های موجود در صنعت و معدن است. وی لزوم تعامل دستگاه‌های خدمات‌رسان جهت توسعه زیرساخت‌های لازم برای تقویت صنایع و معادن استان را لازم و ضروری برشمرد. ایزدی همچنین با تأکید بر حفظ جایگاه و شأن پیشکسوتان، راه‌اندازی اتاق فکر با حضور نخبگان و پیشکسوتان را یکی از برنامه‌های اصلی خود عنوان کرد. رئیس سازمان صمت استان در ادامه به خواسته‌های تشکل‌های خصوصی در فارس نیز اشاره کرد و موارد مطرح شده را خواسته‌هایی به حق دانست و گفت: می‌توان با اتکا به پشتوانه بزرگی همچون سرمایه انسانی موجود در فارس تحول ویژه‌ای در حوزه کسب و کار استان ایجاد کرد.
‌* تشکل‌های خصوصی و حمایت از ریاست جدید سازمان صمت استان فارس
در بخش دیگری از این مراسم رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس با تشکر از مسئولان وزارتخانه صمت و و وزیر متبوع جهت انتخاب مدیری جوان از بدنه سازمان صمت فارس و ضمن اعلام آمادگی تشکل‌های تخصصی خانه صمت استان، خواستار تسریع در تفویض اختیاراتی شد که اخیراً توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به خانه صمت ابلاغ شده است و تأکید کرد که اگر این مهم در دستور کار قرار گیرد، بخشی از عقب‌ماندگی‌ها در قافله اقتصادی که به‌واسطه بروکراسی موجود در ادارات ایجاد شده، جبران خواهد شد.‌ سهراب شرفی با تأکید بر پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن وزارتخانه‌ها در جهت تحقق اهداف اظهار کرد: اگر یک اجماع حول یک هدف در دولت ایجاد شود، شاهد کاهش بخشی از مشکلات خواهیم بود‌.
نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس نیز در این مراسم خطاب به رئیس جدید سازمان صمت استان، بیان کرد: آنچه که در دوره‌های قبل به خوبی در مبحث جانشین پروری اتفاق افتاده را در دستور کار قرار دهید و در تولید مدیر در سازمان متبوع، اهتمام کنید‌. صادق حمیدیان تصریح کرد: افتخار نیست که در زمان تودیع گفته شود که از ظرفیت‌های قانونی استفاده نشده، بلکه انتظار استفاده از همه ظرفیت‌ها برای رونق تولید در استان است‌.
وی همچنین با بیان اینکه مشارکت بخش خصوصی و دولتی در سطح آموزش و پژوهش کم‌رنگ شده است عنوان کرد که ظرفیت خوبی در بخش خصوصی در برون سپاری مسائل آموزشی وجود دارد و لذا می‌تواند در این حوزه پیشقدم شود‌.
سید محمود‌هاشمی ‌رئیس اتاق اصناف فارس نیز در این مراسم با تصریح بر اینکه گاهی مواقع دولت توان بخش عظیم اقتصادی اتاق اصناف را نادیده می‌گیرد، خواستار توجه جدی دولت به صنوف مختلف شد و گفت: از دولتی‌ها و حاکمیت می‌خواهیم تقویت اتاق اصناف را در دستور کار قرار دهند‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی