[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

زخم صنایع دستی دهان باز کرد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان فارس تأکید دارد که باوجود تلاش‌های انجام شده، بیمه و تسهیل روند صادرات از مهم‌ترین خواسته‌های فعالان این بخش عنوان کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسین همتی شامگاه پنجشنبه‌23‌خرداد در دیدار با رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته اعتبارات خوبی برای بیمه فعالان عرصه فرش و بافندگان تخصیص یافت اما صنعتگران صنایع دستی فراموش شدند.
همتی با تصریح اینکه به صنایع دستی هیچ سوبسیدی تعلق نمی‌گیرد، خواستار تسهیل روند صادرات تولیدات صنایع دستی شد.
او با اشاره به اعمال معافیت‌هایی برای بخش گردشگری گفت: برای صنایع دستی و رونق این بخش هیچ معافیتی در نظر گرفته نشده است.
همتی با بیان اینکه صنایع دستی ایران در خارج از کشور بازار خوبی دارد و در فضای کنونی و لزوم رونق تولید و کمک به بهبود شرایط اقتصادی، این بخش می‌تواند تأثیرگذار باشد گفت: متأسفانه برای صادرات صنایع دستی با مشکل مواجه هستیم.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان فارس، صنایع دستی را بخشی مظلوم دانست و گفت: امروز به‌شدت نیازمند حمایت مجلس برای رونق فعالیت در حوزه صنایع دستی هستیم.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان فارس گفت: کالاهای صنایع دستی ذاتاً لوکس محسوب شده و قیمت بالایی دارد، اگر هزینه‌های دیگری نیز مانند مالیات و مالیات بر ارزش افزوده به این بخش بار شود، به حتم قیمت تمام شده را بسیار افزایش خواهد داد.
به گزارش ایسنا، همتی همچنین گفت: این اتحادیه شش سال اتحادیه برتر فارس و دو سال اتحادیه برتر در سطح ملی بوده و همواره با حمایت تمام اعضا در کشور جایگاهی ویژه داشته است.
او با اشاره به وجود 1500‌عضو در این اتحادیه خاطرنشان کرد: هفتاد شرکت تعاونی و بیش از 300صنعتگر به شکل فردی در این اتحادیه عضویت دارند.
همتی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای معرفی شیراز به عنوان دومین شهر صنایع دستی جهان و تداوم روند ثبت شیراز به عنوان شهر جهانی خاتم گفت: تسهیلاتی که به بخش صنایع دستی تعلق گرفته، بیشتر انفرادی و میزان آن بسیار کم بوده است.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی فارس گفت: به حتم مجلس می‌تواند با تسهیل قوانین یا تدوین و تصویب قوانین جدید، راهکارهایی برای بهبود وضعیت صنعتگران و هنرمندان فعال در عرصه صنایع دستی بیندیشد و به این بخش یاری دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی