[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

ساماندهی وضعیت حریم شیراز، در پیشرفت شهر نقش دارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ساماندهی وضعیت حریم شهر، نقش بسزایی در پیشرفت شهر و آینده فرزندانمان دارد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز «نوذر امامی» گفت: تأمین نیرو و امکانات برای برخی مناطق شهرداری به منظور حفاظت از حریم شهر در کمیسیون شهرسازی شورا بررسی شد.
وی با اشاره به رشد ۲۰‌درصدی جمعیت در حریم شهر شیراز افزود: به‌دلیل خشکسالی موج مهاجرت از روستاها به شیراز در ده سال گذشته، بیش از پیش بوده است.
وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و قیمت ارزان زمین سبب اشتیاق مهاجران برای اسکان در حریم شهر و به دنبال آن افزایش جمعیت در این محور شد.
امامی ‌افزود: در راستای ساماندهی وضعیت حریم شهر، معاونت شهرسازی باید برنامه‌ریزی و ساماندهی خوبی داشته باشد تا از وضعیت گذشته عبور کنیم.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز پس از ارائه‌ی گزارش معاونت‌های خدمات شهری، برنامه‌ریزی و شهرسازی مبنی بر تأمین نیرو و امکانات در مناطق ۳،۵،۷،۹،۱۰‌شهرداری به منظور حفاظت از حریم افزود: شهرداری باید از نیروها و امکانات برای حفاظت و جلوگیری از ساخت‌وساز در حریم شهر بهره گیرد.
وی ادامه داد: با تعیین چارچوب مناسب و شرح وظایف نیروها می‌توان در راستای تحقق این مهم گام برداشت.
امامی ‌از بررسی گزارش معاونت شهرسازی و معماری درباره طرح ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری خبر داد.
وی با بیان اینکه عمده‌فروشی بیشترین فعالیت در محور تیموری است افزود: در راستای نگاه گردشگری و پیاده‌محوری می‌توان با ساماندهی این فعالیت‌ها و انتقال آنها به محور دیگر، فعالیت‌هایی در زمینه‌ی گردشگری، هتل و رستوران در این محور ایجاد کرد. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مقرر شد شهرداری، لایحه‌‌ی ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری را در مدت یک هفته به شورا ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی