[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

امروز: فجر سپاسی شیراز- بادران تهران - التماس بقا، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- میثم محجوبی: چهار امتیاز کمتر و یک بازی بیشتر نسبت به آخرین تیمی که در منطقه امن جدول قرار دارد، وضعیت فجر سپاسی در هشت هفته پایانی را بسیار بحرانی نشان می‌دهد. امروز در هفته بیست و هفتم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران، فجر سپاسی از ساعت 14:45 دقیقه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز میزبان بادران تهران است. قضاوت این بازی بر عهده جواد شرفی، رحیم حاجی پور، علی احمدی و عبدالنبی پورخلف خواهد بود.
فجر که از روز اول مسابقات با بدبیاری‌های فراوانی مواجه بوده، حالا در بد مخمصه‌ای گرفتار شده. تیمی که همیشه یا در لیگ برتر بود یا برای صعود به لیگ برتر می‌جنگید، حالا تنها هدفش بقا در مسابقات است. شاید اگر بدشانسی روز اول مسابقات در کرمان گریبانگیر فجر نمی‌شد و برتری این تیم در آخرین دقیقه مسابقه از بین نمی‌رفت، هیچگاه فجر وارد چنین بحرانی نمی‌شد و شاید مانند همیشه جدی‌ترین مدعی صعود به حساب می‌آمد. اما علاوه بر تمامی مشکلات، بدشانسی هم هیچگاه دست از سر زردهای شیراز برنداشت. دیدار رفت با همین تیم بادران یک نمونه دیگر از این بدشانسی‌ها بود. جایی که تیم تحت هدایت بهرام شفیعی در دقیقه 94 روی یکی از معدود فرصت‌های میزبان تن به شکست داد.
فجری‌ها دو هفته پیش با پیروزی شیرین در برابر ایران‌جوان بوشهر، امیدهای فراوانی را برای بقا در مسابقات در بین هواداران خود به وجود آوردند، اما این امیدها خیلی زود رنگ باخت و سه شکست پیاپی در برابر گل گهر سیرجان، نفت مسجد سلیمان و ملوان بندر انزلی این تیم را از نظر روحی و روانی در بدترین وضعیت ممکن قرار داد. این برای اولین بار در طول مسابقات این فصل بود که فجر سه شکست متوالی را با مربیگری غلام پیروانی تجربه می‌کرد و در این میان شکست سنگین و غیرقابل تصور برابر نفت مسجد سلیمان، بدترین اتفاق ممکن و شاید یکی از بدترین شکست‌های تاریخ باشگاه بود. 
در هفته بیست و ششم رقابت‌ها، کم مهره‌ترین و بحران زده‌ترین فجر تاریخ در انزلی بازی قابل قبولی ارائه داد و علی رغم دریافت یک گل زودهنگام، در تمام طول بازی توانست توپ و میدان را در اختیار داشته باشد اما نوع بازی فجر در بازی ملوان هم برای تیمی که حتی نتیجه تساوی هم برایش کارساز نیست، مناسب نبود. این تیم نیاز به بازی انتحاری دارد. یک بازی سراسر تهاجمی و یک دوندگی بی امان در طول 90دقیقه. هشت بازی باقی مانده و فجر نباید هیچ یک از 24امتیاز باقیمانده را به راحتی از دست بدهد.
فجر در بازی امروز به مصاف تیم هفتم جدول خواهد رفت. تیمی که با 40امتیاز، یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر به شمار می‌رود و هم اکنون تنها 6امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد؛ البته با 6رقیب جدی. آنها در سه هفته اخیر دو تساوی خانگی و یک پیروزی خارج از خانه به دست آورده اند. اما شاگردان محمد ربیعی در صورت شکست در بازی امروز پتانسیل سقوط به رتبه دهم جدول را هم خواهند داشت. اما فجر علاوه بر اینکه باید به هر قیمتی هر سه امتیاز بازی را در شیراز نگه دارد، یک چشم هم به ورزشگاه شهید محمدی مسجدسلیمان خواهد داشت. اگر فجر سپاسی و خونه به خونه در بازی‌های امروز پیروز شوند، این بهترین اتفاق ممکن برای غلام پیروانی خواهد بود. اما شاید بهتر باشد فجری‌ها فقط و فقط روی بازی‌های خودشان تمرکز کنند. شاید پیروزی در 4بازی خانگی آینده برای بقای این تیم در مسابقات کفایت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی