[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

عملیات اجرایی خط سه قطار شهری شیراز به‌زرودی، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اعتقاد دارد که همدلی و همراهیِ امروز مسئولان و دستگاه‌های اجرایی، شیراز را در مسیر توسعه‌ی متوازن قرار داده است.
مهندس حسین آرگیو در حاشیه‌ی بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر مقدس مشهد و در نشستی با معاون عمرانی شهرداری آن کلانشهر، گفت: شیراز دارای ظرفیت‌های پیدا و پنهان بسیاری است که تنها بخشی از این پتانسیل مورد توجه قرار گرفته است.
وی با تأکید براینکه مدیریت شهرداری شیراز در تعاملی مطلوب با شورای این کلانشهر، نگاهی متفاوت و انسان‌محور به توسعه‌ی شهری دارد، گفت: براساس این نگاه تمام پروژه‌ها بازطراحی و اجرا می‌شوند.
مهندس آرگیو وجه اشتراک شیراز و مشهد را در ابعاد مختلف مذهبی، فرهنگی، گردشگری و اقتصادی مدنظر قرار داد و گفت: می‌توان در بخش‌هایی با الگوبرداری از تجارب کسب‌شده، سرعت انجام برنامه‌ها و اجرای طرح‌ها را افزایش داد و شهری با کیفیت، و تأمین‌کننده رفاه و سلامت برای شهروندان ایجاد کرد.
معاون شهردار شیراز با اشاره به تصویب طرح جامع حمل و نقل گفت: پروژه اتصال رینگ‌های شهری در شیراز با احداث تقاطع‌های غیر همسطح مراحل اجرایی را طی می‌کند و اجرای پروژه‌های متعدد شهری در شیراز، امروز در کشور کم‌نظیر است.
او با اشاره به بهره‌برداری از خط یک مترو و اجرایی شدن خط دو مترو در شیراز، گفت: یکی از راهکارهای رسیدن به شهر انسان‌محور، توجه به حمل و نقل پاک، سریع، ارزان و در دسترس محسوب می‌شود و شهرداری شیراز بر همین اساس به‌زودی عملیات اجرایی خط سه قطار شهری شیراز را آغاز می‌کند.
حمیدرضا نخعی، معاون فنی و عمرانی شهرداری مشهد نیز با اشاره به اقدامات عمرانی وسیع انجام شده در آن کلانشهر، تصریح کرد: علی‌رغم تأکید مدیریت شهری و شورا بر حمل و نقل پاک، پیشرفت خوبی در توسعه خطوط ریلی حاصل نشده است.
نخعی اضافه کرد: امروز کلانشهرها با مشکلات عدیده‌ی مالی و اقتصادی مواجه‌اند که این مشکلات در ابعاد مختلف نظیر توسعه‌ی خطوط ریلی تأثیرگذار بوده است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری مشهد با اشاره به لزوم تبادل تجربه بین کلانشهرها در ابعاد مختلف، از تأکید رده‌های مختلف مسئولیتی در مشهد بر لزوم توسعه‌ی خطوط مترو خبر داد.
نخعی همدلی و همراهی ارکان مدیریتی و اجرایی را زمینه‌ساز توسعه‌‌ی متوازن شهری دانست و گفت: امروز توسعه حمل و نقل عمومی‌ یک نیاز و ضرورت است و همه باید برای دست‌یابی به آن تلاش کنند.
او با اشاره به حجم ترافیک خودرویی در اطراف حرم مطهر، گفت: راهی جز توسعه‌ی حمل و نقل عمومی ‌برای رهایی از بحران ترافیک وجود ندارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی